6.−15. oktoobrini Teater NO99 kammersaalis toimuv V Artishoki Biennaal pakub kümne päeva jooksul publikule valiku eesti kunstnike uutest teostest, mille hulgas on performance’eid, video- ja heliinstallatsioone, skulptuure ja fotosid. Kümme päeva järjest avatakse igal õhtul teatrisaalis uus näitus, mis jääb avatuks hilisõhtuni.
Artishoki Biennaal viib kokku kunstniku ja kriitiku
Artishoki Biennaal on viiendat korda toimuv eksperimentaalne näituseformaat, mis koondab kümmet kunstnikku ja kümmet kirjutajat. Iga kunstnik esitab näitusele ühe uue teose ja kriitikud kirjutavad artikli kõigi esitatud teoste kohta. Publik saab kümne päeva jooksul osa kümne kunstniku uutest teostest ja sajast kunstikirjutisest. Lisaks toimub igal õhtul avalik vestlus vastaval päeval üles astuva kunstnikuga.
Tänavuse Artishoki Biennaali kuraator Evelyn Raudsepp kutsus kunstnikud teatrisaali. See loob Teater NO99 kammersaali sümboolse situatsiooni, kus kohtuvad must teatrikast ja valge galeriikuup. ’’Kaasaegse kunsti biennaali toomine teatrisaali esitab kunstnikele suure väljakutse. Kunstnike teostes peegeldub ruuminihestus nii vormiliselt, arvestades teatriruumi traditsioone, kui ka teatri elementide kasutamisel teose sisulises pooles,’’ selgitab Raudsepp.
V Artishoki Biennaali kava
- N, 6. oktoober Elis Saareväli, installatsioon “Küllaltki hästi”
- R, 7. oktoober Andres Lõo, etendus “Utopiaana”
- L, 8. oktoober Kristel Saan, performatiivne installatsioon “LAPS”
- P, 9. oktoober SKATKA, video “Okasriigike”,
- E, 10. oktoober Taavi Suisalu, installatsioon “Etüüdid mustas”
- T, 11. oktoober Sigrid Viir, fotoinstallatsioon “Ootesaali improvisatsioon”
- K, 12. oktoober Flo Kasearu, performance “Privaatsuse sooviavalduse ilmestamine”
- N, 13. oktoober Sten Saarits, heliinstallatsioon “Rambituled”
- R, 14. oktoober Eike Eplik, skulptuuriinstallatsioon “Lavastus”
- L, 15. oktoober Sven Parker, installatsioon “Valgus suunaga territooriumile”
Algus igal õhtul Teater NO99 kammersaalis kell 17.00. Sissepääs tasuta.
Igal õhtul on võimalik lugeda ka kümmet kunstikirjutist, mis astuvad dialoogi biennaalil esitletava kunstiteosega. Kirjutajateks on kriitikud nii kunsti-, teatri-, kui ka laiemalt kultuuriväljalt: Marika Agu, Liisi Aibel, Eero Epner, Eik Hermann, Liisa Kaljula, Jan Kaus, Kaarin Kivirähk, Eha Komissarov, Alvar Loog ja Hanno Soans.
Avalike vestluste ajakava selgub peagi Artishoki Biennaali kodulehel ja sündmuselehel Facebookis.