Rakvere teatri puhul meeldib veel see, et see on rändtrupp, kes on natuke väsinud rändamisest ja etenduste andmisest. Me oleme rääkinud proovides, et väsimust ei tohiks «Somnambuulis» mingil juhul peita, et see pigem aitab kaasa.
Kas te nädal enne esietendust võite juba öelda, milles te teatrile alla olete jäänud?
Kui milleski alla on jäädud, siis teatri ootustele minu suhtes: on tunne, et mind kujutati ette natuke teistsugusena, rohkem ennast kehtestava lavastajana, kui seda tegelikult olen. Sellisena, kes teab, mida tahab, mitte ei kõhkle kogu aeg.
«Somnambuul» esietendub sel reedel Rakvere teatri väikeses saalis.
Sulev Keeduse mängufilm «Somnambuul»
2003. aastal esilinastunud mängufilmi «Somnambuul» tegevus leiab aset traagilisel ajalooperioodil: massilise üle mere põgenemise ajal 1944. aasta lõpul ning 1945. aasta alguses. Elanikest tühjenenud rannakülla on jäänud vaid vana majakavaht Gottfrid ja tema tütar Eetla, kes üritavad üha lootusetumaks muutuva reaalsusega hakkama saada.
Stsenaariumi kirjutasid kahasse Madis Kõiv ja Sulev Keedus, lavastas Sulev Keedus. Operaator oli Rein Kotov, kunstnik Ronald Kolmann, kostüümikunstnik Mare Raidma ja helilooja Helena Tulve. Tootis stuudio F-Seitse. Mängivad Evald Aavik, Katariina Lauk-Tamm (praeguse nimega Unt), Ivo Uukkivi ja Jan Uuspõld.
Võtted leidsid aastail 2001–2002 aset Saaremaal Harilaiu poolsaarel Kiipsaare majaka ümbruses, sügisest võtteperioodi segasid tugev tuul ja torm.
Taasiseseisvusaja olulisimate filmide küsitluses, mille korraldas 2011. aastal Postimees, oli «Somnambuul» neljandal kohal «Sügisballi», «1895» ja «Georgica» järel.
Film osales ligemale 30 festivalil, Eestis võitis ka filmiajakirjanike ühingu ja kultuurkapitali aastapreemia.