P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tulekul on spontaanse teatri pidu

Kultuuritoimetus
Tulekul on spontaanse teatri pidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õhtu naisega, keda ei ole võimalik unustada. Phil Lunn on kabareelaulja, kes luuakse vaid üheks etenduseks. Tallinnas näeb teada esinemas 22. oktoobril.
Õhtu naisega, keda ei ole võimalik unustada. Phil Lunn on kabareelaulja, kes luuakse vaid üheks etenduseks. Tallinnas näeb teada esinemas 22. oktoobril. Foto: Tilt!

Neljas rahvusvaheline improteatrite festival Tilt toob Eestisse improtajad üle maailma. 

20.-22. oktoobrini leiab kinos Sõprus aset juba neljas rahvusvaheline improteatrite festival Tilt! Tegemist on spontaanse teatri peoga, sest kõik publiku ette jõudvad lavastused sünnivad kohapeal ning neid on võimalik näha vaid üks kord.

Kolme päeva jooksul toob Tilt publiku ette 13 etendust viielt Eesti trupilt ning väliskülalistelt Hollandist, Rootsist, Saksamaalt, Belgiast, Iisraelist, Inglismaalt, Kreekast, Ameerikast, Soomest ja Réunioni saarelt. Lisaks etendustele toimuvad ka töötoad, millest on võimalik osa saada kõigil huvilistel!

Festival pakub vaatajale nii lõbusamaid kui tõsisemaid etendusi. Programmi alustavad eesti trupid Kogu Moos ja Eesti Improteater, kes toovad mõlemad publiku ette muusikalise improetenduse.

Nende järel astuvad lavale Nicole Mischler ja Peter More, kes improviseerisid kaks aastat tagasi Tildi publiku lemmiketenduse - James Bondist inspireeritud huumoripõneviku "002". Sel korral on Hollandist pärit improtajad tagasi koos Jochem Meijeriga ning pakuvad võimalust kaasa elada legendaarsest triloogiast "Tagasi tulevikku" inspireeritud improversioonile "Tagasi olevikku".

Reede õhtul jõuab vaatajate ette Saksa improtrupi Improbanden etendus, mis võtab inspiratsiooni publiku anonüümsetest ülestunnistustest. Sama päeva lõpetab aga etendus, mille on hommikuses töötoas kokku pannud Lõuna-Aafrikast Réunioni saarelt pärit improkoolitaja Keng-Sam Chane Chick Té ning milles osalevad näitlejad erinevatest festivalil esinevatest gruppidest.

Tilt toimub sel aastal juba neljandat korda ning on improfännide seas üle maailma tuntud kõrge kvaliteedi ja sooja vastuvõtu poolest. Festivali korraldab meeskond eesotsas peakorraldaja Rahel Otsaga, kes on ühe Eesti vanima improtrupi Jaa !mproteater juht.

Neljanda rahvusvahelise improteatrite festivali Tilt toimumist toetavad Kultuurkapital, Lähemat infot festivali kohta leiabfestivali siit.

Märksõnad
Tagasi üles