Süüria rahvalood saavad lavastuseks

Helen Rekkor

FOTO: Merli Antsmaa

29. oktoobril esietendub Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus Helen Rekkori ja Teatriühenduse Misanzen koostöös valminud koguperelavastus «Süüria rahvalood». 

Väljendid nagu «seitsme maa ja mere taga», «kord ennemuistsel ajal» ning «elasid kord» toovad pea igale iidsete lugude tarkust austavale inimesele silme ette põneva ja fantaasiarikka maailma. Läbi aegade on muinasjuttude ja rahvalugude peamine funktsioon olnud kanda edasi allegoorilist elamise juhendit, mille peamine võlu seisneb lugudes peituvais inimlikes moraalsetes väärtustes. 

Trupp eesti teatriloojaid on asunud detektiivitööle, et analüüsida Süüria rahvalugudes peituvaid tarkuseid ning tõdesid. Eemärgiks on uurida ning vaadelda lugusid läbi võimalikult laia spektri, saamaks aimu kultuurilisest ja pärimuslikust taustast tulenevatest erinevustest ning ka sarnasustest.

Lavastuse dramaturgia aluseks on raamat «Folktales from Syria», mis koondab endasse süüria poeedi Samir Tahhani poolt kogutud pärimuslugusid. «Süüria rahvalood» koosneb kümnest  muinasjutust, mis on esitatud nii läbi varjuteatri, groteski, komöödia kui ka draama võtmestiku.

Helen Rekkori ja Teatriühenduse Misanzen koostöös valminud koguperelavastus «Süüria rahvalood».

FOTO: Mats Õun

Lavastaja Helen Rekkor, dramaturg Liis Väljaots, kunstnik Maarja Pabunen, videokunstnik Kristin Pärn, heliloojad ja helikujundajad Martin-Eero Kõressaar ja Villem Rootalu, valguskunstnik Priidu Adlas. 

Mängivad Artur Linnus, Katrin Kalma, Rauno Kaibiainen ja Shannon Quinn. Vaba Lava ootab uuslavastust vaatama kõiki alates 5. eluaastast.

Tagasi üles
Back