T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ilmunud on romaan 20. sajandi pöördelistest hetkedest

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Tiina Laanem
Tiina Laanem Foto: Postimees.ee

Tiina Laanemilt ilmus romaan «Pildilt kukkujad». 

Tiina Laanemi kolmas romaan käsitleb ühe perekonna elu ja saatust 20. sajandi pöördelistel hetkedel. Sündmustik hakkab hargnema 1930. aastate Tallinnas, kus kunstiõpinguid alustanud Emilie Sarnet trotsib nii sotsiaalseid eelarvamusi kui ka isiklikke hirme, kuni suur sõda kõike pöördumatult muudab. Loo teine pool ulatub tänapäevani, kus Emmi pojapojad, fotokunstnikud Bruno ja Marvin püüavad jõuda tippu, seistes silmitsi moodsa aja peibutiste ja kompromissidega. Asja ei tee kergemaks naine, kes köidab mõlemat meest. 

«Pildilt kukkujad» on lugu vabast tahtest ja selle võimalusi pidevalt ähvardavast tegelikkusest, igavesest küsimusest: miks ja kuidas võidelda, kui jumalad kas naeravad või vaikivad? Kumb valida: kas kutsumus või armastus? Mida õieti tähendab elu, kui teostamata ähvardavad jääda nii ambitsioonid kui ka tunded?

Tiina Laanemi samanimelist näidendit «Pildilt kukkujad», mille lavastas Andres Noormets, mängitakse Vanemuise teatris. Peaosades on Merle Jääger ja Aivar Tommingas. Kuigi näidend ja romaan annavad sama pealkirja, on mõlemad siiski täiesti eraldiseisvad teosed, millele on tegelaste osas teatavaid kokkupuutepunkte.

Tiina Laanemilt ilmus romaan «Pildilt kukkujad».
Tiina Laanemilt ilmus romaan «Pildilt kukkujad». Foto: Raamat

Tiina Laanem on eesti kirjanik ja kirjastaja. Tema debüütromaan «Väikesed vanamehed» võitis 2006. aastal Eesti Kirjanike Liidu korraldatava romaanivõistluse ning võeti lugejate poolt väga hästi vastu. Tema sulest on ilmunud ka romaan «Sidrunid ja siilid» ja novellikogu «Õnnelik jää», teda on nomineeritud kahel korral Tuglase novellipreemiale. 

Lisaks on lavale jõudnud neli näidendit: «Väikesed vanamehed» (Ugala Teater, 2010. a), «Nähtamatu maja» (Endla Teater, 2012. a), «Estonian Hikikomori» (VAT Teater, 2015. a.) ja eelpool nimetatud «Pildilt kukkujad» (Teater Vanemuine, 2015. a).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles