Katrin Pautsilt ilmub uus põnevik

Katrin Pauts

FOTO: Erakogu

Detsembris ilmub kirjastuselt Varrak Katrin Pautsi uus romaan «Tulekandja. Muhumaa põnevik».

Pimedatel maanteedel hukkuvad üksteise järel noored naised. Kui esmapilgul tundub, et tegu on lihtsalt traagiliste liiklusõnnetustega, siis asjaolu, et kõik auto alla jäänud naisterahvad olid punapäised ning et õnnetuspaikades käib leinaküünlaid süütamas üks ja sama salapärane võõras, ei saa olla pelk kokkusattumus. Seda seaduspära uurima asunud ajakirjanik kaob aga jäljetult.

Eva Niimand, kes on lugejale varasemast tuttav Katrin Pautsi raamatust «Politseiniku tütar», töötab jällegi uudistereporterina. Eva ja tema uus kolleeg Gabriel otsustavad välja selgitada, mis kadunud ajakirjanikuga juhtus. Niidiotsad viivad väikesesse külakesse Muhumaal, mis varjab endas aga suurt saladust. Selle juured ulatuvad kohakese ajalukku ja on seotud iidse ohvrikiviga. Kurjus, mis vahepeal varjusurmas suikus, on taas pead tõstnud...

Muhu saarel Manala talus sündinud ja praegugi seal elav Katrin Pauts töötas kümmekond aastat Õhtulehes uudiste- ja meelelahutustoimetuses. Praegu tegutseb ta vabakutselise teletoimetaja ja stsenaristina. «Tulekandja» on tema teine romaan.

  • Katrin Pauts «Tulekandja. Muhumaa põnevik»
  • Toimetanud Tiina Aug
  • Kujundanud Britt Urbla Keller
  • 264 lk, kõva köide
Tagasi üles
Back