Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1)

Janar Ala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kanye West
Kanye West Foto: LUCAS JACKSON/REUTERS

«Stop it. Stop it… Radio, fuck you,» hakkas räppstaar Kanye West läinud nädalal Sacramentos pärast kontserdi esimest kolme lugu raiuma.

«Raadio, mine p…sse! MTV, mine p…sse, Donald Trump on õige mees, Barack Obama ei teinud midagi, sest ta ei saanud teha, Jay Z, sa oled ok tüüp, aga ära nüüd lase mind ära tappa, ma ei saa aru, miks Beyonce’i «Formation» sai parima video auhinna, mulle öeldi enne auhinnatseremooniat ära, et mina ei saa, et ma jälle lavale ei roniks...» jne. See segane, vastukäiv sonimine paisus kohati kriiskamiseks – sõnadest jäi väheks ja võimust võttis afekt. See näitas, et ta mitte ainult ei mõtle nii, vaid ta on. Kogu rant kestis umbes 18 minutit, pärast mida oli kontserdiga selleks korraks kõik. Vaikus.

Sõber saatis erakirja. Selles oli Youtube’i link Kanye «show’ga» ja tutvustus: «Vaata, mis toimub. Vaimne kokkuvarisemine ja borderline performance’i-kunst.»

Tagasi üles