Kultuurisoovitused

Aja auk. Gammakiirte mõjust saialilledele

Madlib ja MF Doom

FOTO: Kuvatõmmis

Kaua on oodatud räppar MF Doomi uut plaati. Nii kaua, et just ilmus vinüülina isegi uuesti üks tema tähtteoseid «Operation: Doomsday», mida tükk aega poodidest saada polnud. Küll on ootamine pikk, tunduda võib igavik, võiks isegi konstrueerida midagi luulelist.

Tellijale Tellijale

Paul Newman lavastas 1972. aastal filmi «The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds». See rääkis perest, kelle noorem tütar tegi koolis teadusprojekti gammakiirte mõju kohta saialilledele. Sellised projektid võivad ebaõnnestuda. Üheks maailma silmapaistvaimaks koomiksipaharetiks peetav Dr. Victor Von Doom olevat samuti laboris viga saanud, ja tema on teatraalse räppar Doomi eeskuju.

Räppar Doom on ka tulest läbi käinud, algul tegutses ta koos vennaga grupis KMD, kuid vend kahjuks hukkus. MF tähendab Metal Face’i ning Doom kannabki raudmaski, sellist gladiaatori oma. Kandma hakkas ta seda soolokarjääri ajal. Ta leinas aastaid ja ilmus siis lõpuks 1999. aastal lagedale sooloplaadiga «Operation: Doomsday». Nimi Doom tuleneb üksiti ka tema perekonnanimest Dumile.

Tagasi üles