R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERRi arhiivis visatakse vanad lindid ahju?!

Kirke Ert
, kultuuriajakirjanik
ERRi arhiivis visatakse vanad lindid ahju?!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Ringhäälingu arhiivi veebis on üle 30 000 videofaili telesaadete ja filmidega, 65 000 audiofaili raadiosaadete või saatelõikudega ja 110 000 fotot.
Eesti Ringhäälingu arhiivi veebis on üle 30 000 videofaili telesaadete ja filmidega, 65 000 audiofaili raadiosaadete või saatelõikudega ja 110 000 fotot. Foto: Liis Treimann

Eesti Rahvusringhäälingu arhiivi üks huvitavamaid materjale on kindlasti raadiomaja keldrist leitud Valdo Pandi 1963. aasta intervjuu metsavendadega, mis polnud kunagi eetrisse jõudnud. 

Alles hiljuti ilmus välja lindikarp pealkirjaga «Eesti Raadio saate salvestus USA-s Vaikse ookeani rannikul 8. novembril 1964». Karbis oli väike lint koos kirjaga raadioamatöörilt, kes oli kinni püüdnud Tallinn-I saatja sageduse Põhja-Ameerika lääneosas.

«Põhja-Ameerika lääneosas oli väga haruldane, et Euroopast tulev kesklainesaatja signaal sai kinni püütud. Seda ta oma kirjas vähemalt väidab,» räägib ringhäälingu juubeli eel arhiivi juhataja Heli Pikk.

Märksõnad
Tagasi üles