N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Noor helilooja pani Sipsiku seiklused muusikasse

Kirke Ert
, kultuuriajakirjanik
Noor helilooja pani Sipsiku seiklused muusikasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rasmus Puuri kirjutatud kogupere teos «Sipsik» on jõudnud plaadile.
Rasmus Puuri kirjutatud kogupere teos «Sipsik» on jõudnud plaadile. Foto: Pressifoto

2016. aasta kevadel esietendus suure publikumenuga noore helilooja ja dirigendi Rasmus Puuri kirjutatud kogupere teos «Sipsik», mis kirjutatud Eno Raua tuntud lasteraamatu tekstidele. Tänaseks on eelkõige pere pisematele mõeldud Anu, Mardi ja Sipsiku seiklused  jõudnud CD-plaadile.

Vastilmunud plaadil loeb armastatud lasteraamatu tekste näitleja Anu Lamp, teda saadavad Tallinna Muusikakeskkooli õpilane Viola Asoskova klaveril ning Tallinna Kammerorkester Rasmus Puuri dirigeerimisel.

Kaltsunukust raamatutegelane on oma  kaasahaaravate seiklustega jõudnud pea kõigi eestlaste südamesse. Ka on «Sipsik» helilooja olulisemaid raamatuid lapsepõlves. «Raamatust pilte valides lähtusime Anu Lambiga sellest, milliseid väärtusi me tahaksime praeguses ajas uuesti esile tuua ja propageerida,» rääkis ta.

Vastilmunud plaadil loeb armastatud lasteraamatu tekste näitleja Anu Lamp.
Vastilmunud plaadil loeb armastatud lasteraamatu tekste näitleja Anu Lamp. Foto: Siim Vahur

«Kasvõi see, kuidas Anu teeb Mardiga ise televiisorit – käsitsi meisterdamine praeguses ajas, mil esiplaanil on nutiseadmed. Või kui nad vaatavad tihaseid või käivad perega seenel. Need on väärtused ka praeguses ajas, aga vajavad väikest meeldetuletust,» selgitas Puur Sipsikule muusika loomise protsessi.

«Sipsiku kuju oli minu jaoks vägagi inspireeriv – luua sinna juurde lisaväärtust, kas fooni või kommentaari vastavalt sellele, mis jutustuses toimub. Sekke muusika kirjutamine oli mulle puhas nostalgiline rõõm.»

Muusikalise jutustusega plaat on põnev kogu perele. Sipsiku kaasahaaravad seiklused pakuvad elevust pere pisematele ja kindlasti nostalgiarõõmu vanematele Sipsiku austajatele. Plaadil on teiste seikluste seas näiteks võimalik kuulata, kuidas Sipsik seenel käib, kuule reisib või herilastega võitleb.

Märksõnad
Tagasi üles