«Loodame, et pooltel õnnestub ikka kokku leppida, sest võita pole koostöö katkemisest kellegi, ei Apollol ega kirjastustel,» ütles Pegasuse juht Andres Tiivel. «Kirjastuste olukord pole kerge ja seda raha pole kusagilt võtta. Raamat pole piimapakk – on see Farmi, Alma, Tere või mingi Läti piim, tarbija neelab need kõik alla. Aga raamatuturul on igal kirjastusel omad autorid ja spetsiifilised raamatud ning kui ostjad vajavad neid raamatuid, siis liiguvad nad sinna, kus neid raamatuid müüakse. Koostöö lõpetamine pole raamatumüüjale kasulik.»
«Kuna kirjastused on oma tulupoole niigi miinimumini viinud, kajastuks lisamaks raamatute hinnas,» ütles Urmet. «Siis vaatavad kirjastajad veel rangemalt käsikirju, mida on üldse võimalik välja anda, aga see muudaks raamatuvaliku vaesemaks.» Müügitabelite tipus troonivad sageli esoteerika-, tervise- ja elulooraamatud. Mitu kirjastust kasutab menukite müügist saadavat tulu selleks, et välja anda kunstiliselt väärtuslikke raamatuid, mille järele on väiksem nõudlus. «Eks kõik kirjastused otsivad oma «soolestikku»,» ütles Tiivel, vihjates kirjastuse Varrak ülipopulaarsele raamatule «Võluv soolestik».
Urmeti sõnul üritas kümmekond aastat tagasi samamoodi ühepoolselt tingimusi muuta ka teine suur raamatumüüja Rahva Raamat ning mitmel kirjastusel on sellest ajast kibedad kogemused. Raamatupoodide arvestuses on Apollo ja Rahva Raamatu turuosa enam-vähem võrdne, aga kuna Rahva Raamatu hulgimüügiosakond varustab ka marketikette, on nende mõju turule suurem. Urmet ei välistanud, et kui Apollo suudab kirjastustele oma tingimused kehtestada, võib Rahva Raamat samuti proovida lepinguid muuta.
Suurkirjastus Varrak kinnitas, et nende koostöö Apollo raamatukauplustega jätkub. ERRi andmetel jätkavad koostööd ka Tänapäev ja Tallinna Ülikooli kirjastus, läbirääkimised kas käivad võis seisavad uue aasta alguses ees kirjastustel Koolibri ja Hea Lugu.