EMTA Uusaastakontserdil esineb pianist Alexander Kobrin

Kirke Ert
, kultuuriajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
EMTA Uusaastakontserdil esineb pianist Alexander Kobrin
EMTA Uusaastakontserdil esineb pianist Alexander Kobrin Foto: Pressifoto

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ootab kõiki kolmapäeval, 4. jaanuaril kell 19 Uusaastakontserdile. Kontserdil astub üles maailmas tuntud ja tunnustatud pianist Alexander Kobrin koos oboemängija Dimitri Bulgakovi ja fagotimängija Peeter Sarapuuga.

Alexander Kobrin (s.1980) on maailmas armastatud pianist, kel ette näidata rida esinemisi alates Vene Rahvusorkestrist ning Tokyo Filharmooniast lõpetades BBC Sümfooniaorkestriga. Märkimisväärseks võib pidada, et Kobrin on maailmas kõige olulisemate konkursside esikohtade võitjate seas koos nimedega nagu Rafal Blechacz ja Yundi Li. Samuti on ta maailma ühe mainekama konkursi - Van Cliburni nimelise pianistide konkursi - kuldmedali omanik (2005).

«Kindlasti ei satu sellise kaliibriga muusikuid meie majja liiga tihti. See, millest Kobrin on läbi murdnud, on enamikule maailma pianistidele jäänud siiski kättesaamatuks,» rääkis EMTA klaveriõppejõud, pianist Age Juurikas.

Kavas Beethoven, Brahms, Lutoslawski ja Poulenc

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis (Tatari 13, Tallinn). Sissepääs tasuta.

Tagasi üles