Kultuurisoovitused

Estonia suurendas taas publikuarvu

Näitleja Helgi Sallo (esiplaanil) mängib muusikalis «Viiuldaja katusel» kosjamoor Yente rolli.

FOTO: Rahvusooper Estonia

2016. aastal külastas Rahvusooper Estonia etendusi, kontserte ja haridusprogramme kokku 205 000 inimest, mis on ligi 15 000 rohkem, kui eelmisel aastal. Kokku anti 447 etendust ja kontserti, keskmine täituvus statsionaaris oli üle 90% – kõrgeim keskmine näitaja läbi aegade.

«Äsja lõppenud aastal pakkus kõige rohkem rõõmu võimalus kultuurisaadiku rolli täita – rahvusooper andis üle aastakümnete jälle etendusi Narvas, Peterburis ja Moskvas. Igal pool võeti meid väga hästi vastu ja kriitika oli suurepärane,» ütles teatrijuht Aivar Mäe. «See, et ületasime meie jaoks maagilise 200 000 külastaja ja 90% keskmise täituvuse piiri, on kirss tordil. Tänan ustavat publikut, teatri toetajaid ja estoonlasi,» lisas Mäe.

100% täituvuse saavutanud lavastuste rida oli 2016. aastal pikk: «Lendav hollandlane», «Kratt», «Luikede järv», «Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi», «Pähklipureja», «Viiuldaja katusel» ja «Karlsson katuselt». 

Kõige rohkem vaatajaid kogus muusikal «Viiuldaja katusel» – 25 000. Järgnevad «Karlsson katuselt» (16 000) ja «Pähklipureja» (13 000).

2017. aasta esimene esietendus on Mozarti ooper «Figaro pulm» 3. veebruaril, kevadel on tulekul veel Adami ballett «Giselle» ja Zelleri operett «Linnukaupleja». Sügisel algav 112. hooaeg on aga pühendatud Eesti Vabariigi juubelile ning tulvil kaunist eesti muusikat. Piletid saabuvad müügile 1. märtsil.

3. veebruaril esietendub rahvusooperis «Figaro pulm», vasakult: Rauno Elp, Kristel Pärtna, René Soom.

FOTO: Rasmus Jurkatam.

Tagasi üles