R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Avatakse keraamik Kersti Karu juubelinäitus

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Keraamik Kersti Karu keraamika.
Keraamik Kersti Karu keraamika. Foto: Harry Liivrand

Reedel, 6. jaanuaril avatakse kell 16 Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis (Rävala 10) selle aasta esimese väljapanekuna nimeka keraamiku Kersti Karu 70. juubelit tähistav näitus «Figuur ja vorm. Keraamikat aastatest 1976–2016».

Tegemist on neljakümmet loomeaastat hõlmava ülevaatenäitusega Kersti Karu tarbe- ja dekoratiivkeraamikast. Mitmed näitusel eksponeeritud tööd on kuulunud ka omaaegse ARSi menukasse toodangusse, pakkudes paljudele vaatajatele kindlasti äratundmisrõõmu. Alustanud popkunsti mõjutustega töödest, sünteesib Karu oma järgnevas loomingus orgaaniliselt erinevaid stilistikaid ja väljenduslaade, liites geometrismiga kauni pildilikkuse ning pidades alati silmas töö esteetilisi väärtusi. Juubelinäitusel eksponeerib kunstnik seinataldrikuid (fotol), serviise, kruuse, vaase, kellasid, küünlajalgu, aga ka dekoratiivseid vorme ja erinevaid figuure (loomad ning nais- ja meesaktifiguurid). Näitus kestab 27. veebruarini.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles