Pärt Uusbergi tänulaul lapsepõlvele sai plaadiks

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kammerkoor Head Ööd
Kammerkoor Head Ööd Foto: Erakogu

Aasta lõpus andis kammerkoor Head Ööd, Vend koostöös keelpilliorkestriga Collegium Consonante välja oma kolmanda helikandja «Õhtu ilu», kus kõlavad koori dirigendi, helilooja Pärt Uusbergi segakoori- ning keelpilliorkestri teosed.

Foto: Erakogu

Uusbergi sõnul tekkis soov plaadistada «Õhtu ilu» segakoorile ja keelpilliorkestrile pärast 2014. aastal toimunud autorikontserti, mille keskmeks oli eelmainitud teos. ««Õhtu ilu» on minu jaoks justkui kokkuvõte ühest pikemast protsessist. See algas Raplas oma ema käe all Riinimanda koorides lauldes ja seeläbi koorimuusikasse armudes ning on sujuvalt küpsenud selleks muusikaliseks elusituatsiooniks, mida kogen tänasel päeval. Omal kombel on «Õhtu ilu» justkui tänulaul lapsepõlvele, mistõttu on märgiline, et see teos sai salvestatud vahetult enne minu 30. sünnipäeva,» lausus helilooja.

Plaadil kõlavad veel «Taaveti psalm nr 121» segakoorile, «Meeleolud lapsepõlvest» ja «Palve» keelpilliorkestrile ning «…ole üksmeeles oma Loojaga...» segakoorile ja keelpilliorkestrile. «Need lood on sündinud minu jaoks kuidagi vahetult, soovist väljendada oma hinges toimuvat. Samuti on kõik teosed vähem või rohkem seotud Raplaga, minu lapsepõlvekoduga.»

Plaadi salvestas Tanel Klesment ning kujundasid Anneliis Volmer ja Otto Mättas.

Kammerkoor Head Ööd, Vend sai alguse 2008. aastal Uku Uusbergi samanimelisest diplomilavastusest. Koor on leidnud koorimaastikul tunnustust omanäolise kõla eest ning 2013. aastal nimetas Eesti Kooriühing kollektiivi aasta kooriks ja nende teise helikandja «Õhtul» aasta kooriplaadiks. Koori peadirigent on Pärt Uusberg.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles