Endla tegi publikurekordi

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Stseen lavastusest „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“.
Stseen lavastusest „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“. Foto: Gabriela Liivamägi

2016. aasta jooksul andis Endla teater 334 etendust, mida külastati 87 873 korda. Võrreldes eelmiste aastatega on külastuste arv peaaegu 9000 külastuse võrra suurem, kusjuures antud etenduste arv on enam-vähem samas suurusjärgus või isegi väiksem. 

Lisaks külastas aasta jooksul Teatrikino 1795 inimest. Kõige populaarsemaks lavastuseks kujunes Paikuse-Reiu vabaõhulaval välja toodud suvelavastus «Pao-Pao. Kuldse Trio lood» (lavastaja Ivar Põllu), mida külastati 8769 korda, populaarsuselt järgmine oli Ingomar Vihmari debüütlavastus Endla teatris «Tramm nimega Iha» 7768 külastuskorraga ning külastatavuselt kolmandal kohal oli muusikaline koguperelavastus «Alice Imedemaal» (lavastaja Laura Mets), mis esietendus alles 9. detsembril ning mida kahe ja poole nädala jooksul külastati 7487 korda.

«2016. aasta publikuarvu kasvu põhjuseid on kindlasti mitmeid – õnnestunud repertuaarivalik, suuremahulisem suvelavastus «Pao-Pao. Kuldse Trio lood» vabas õhus, aastalõpu lastelavastus «Alice imedemaal», aga ka Endla üldisem esile kerkimine teatripildis huvipakkuvate lavastuste ja tugevnenud trupiga,» kommenteerib suurenenud publikuarve Endla teatri direktor Roland Leesment. «Väga oluline on ka siseturismi elavnemine ja kultuuripakettide edu selles. Pärnu linn tervikuna on muutunud külalistele atraktiivsemaks, kohalikud ettevõtted teevad selle nimel kõvasti tööd. Loodan, et oleme publiku usalduse ära teeninud,» lisab Leesment.

Suure saali lavastustest oli külastatavuselt kolmandal kohal lavakunstikooli 27. lennu diplomilavastus «Uhkus ja eelarve», mis kogus 6903 külastust. Küüni kõige külastatavam lavastus oli 3395 külastuskorraga «Kõik naistest» (lavastaja Kaili Viidas), millele järgnes «Kahe lugu» (lavastaja Madis Kalmet) 2535 külastusega ning «Olga, Irina ja mina» (lavastaja Ingomar Vihmar) 1897 külastusega.

Tagasi üles