Kultuurisoovitused

Piip ja Tuut teater mängis rekordarv etendusi välismaal

Haide Männamäe ja Toomas Tross lavastuses «Hamlet».

FOTO: Jaanus Laagriküll / ASSITEJ

2016. aastal antud 264 etendusest mängiti 118 Piip ja Tuut Mängumajas ning väljaspool kodulava 146, millest 30 etendust esitati kaheksa välisriigis üle maailma.

Kevadel astuti üles Bravo-festivalil Helsingis ning juba sügisel korraldati esmakordselt omal käel soomekeelne esietendus lavastusele «Piip ja Tuut piparköögis». Festivalide kutsel mängiti ka Leedus ja Maltal ning eestikeelsed etendused jõudsid USA-sse, Kanadasse, Hollandisse, Belgiasse ja Luksemburgi.

2016. aasta oli mängukavas kokku 12 lavastust. Uuslavastusi valmis kolm, neist kaks peredele ja üks täiskasvanutele. Läti lavastaja Lauris Guntars tõi Piibu ja Tuuduga lavale Shakespeare'i «Hamleti», kus mängis kaasa ka originaalmuusika autor Siim Aimla.

Haide Männamäe ja Toomas Trossi käe all loodi «Krimka!» Viljandi Ugalas ja «Ai Heit Mjuuzik» Eesti Kontserdile. Koduteatris valmisid uued algupärandid: Piip ja Tuut püstijalakomöödias «Loomad» ning Siim Aimla ansambliga Jarek Kasari lastelaulude põhjal loodud «Pohlamoos ja seapraad» KUMU auditooriumis.

2017. aasta esimesel poolel ootavad ees uued ringreisid maailma eri paigusse: jaanuaris Helsingisse, veebruaris Sevrani ja Pariisi, märtsis Kopenhaagenisse ja Riiga, kus Piip ja Tuut esitavad «Hamletit» esmakordselt inglise keeles. Maikuust algab pikem turnee Hiina suuremates keskustes, mis kestab vaheaegadega aasta lõpuni. Augustis on eesmärk jõuda Edinburgh'i festivalile.

Aga 20. jaanuaril 2017 jõuab kodulavale Marek Demjanovi käe all väikelaste uuslavastus «Pobiseja», peaosas Katrin Valkna. Dramaturg Piret Jaaks, kunstnik Kristel Maamägi ja muusikaline kujundaja Venno Loosaar.

Tagasi üles