R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Puur ja Võigemast toovad 80 noort Kultuurikatla lavale

Kirke Ert
, kultuuriajakirjanik
Puur ja Võigemast toovad 80 noort Kultuurikatla lavale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kultuurikatla Katelde saal. Kujundus Brit Pavelson.
Kultuurikatla Katelde saal. Kujundus Brit Pavelson. Foto: Kultuurikatel

Märtsis jõuab Kultuurikatla Katelde saalis lavale helilooja Rasmus Puuri ja lavastaja Priit Võigemasti koostöös sündiv kontsertetendus «Kord annan end päriselt ära». Dirigentide Hirvo Surva ja Ingrid Roose juhatusel astub lavale 80-pealine koor. 

«Kord annan end päriselt ära» on muusikaline mõtisklus praegusaja noortest meestest ja naistest, nende mõtetest ning tunnetest. Mis on nende rõõmud ja valud, soovid ja saladused, sarnasused ja erinevused.

Lavastuses põrkub stereotüüpse noore mehe kuvand noore naise unistuste-soovidega, liikudes nii noore naise kui mehe stereotüübi lõhkumise ja väga isikliku ruumini. Noor mees ei ole ainult vihane, enesekindel mässaja, vaid ka väga habras lüürik. Noor naine pole vaid naiivne, õrn edvistaja, vaid ka tugev ja juba emadust tajuv mõistuseinimene.

Helilooja Rasmus Puur: «Inimese maailmavaade ja väärtused muutuvad ajas ning teost, mis olekski läbinisti noore inimese keskne, ma mõne aasta pärast enam luua ei saaks. Samuti on kõik lavalolevad lauljad noored just praegu. Sestap tulebki seda teha nüüd ja kohe. Sest see on meile oluline. Sest see on praegu meie elu.»

Lavastuse kunstnik on Kairi Mändla (NO99) ja valguskunstnik Priidu Adlas (Vaba Lava).

Kontsertetenduse muusika on loonud Rasmus Puur, tekstide autorid on Ernst Enno, Gustav Suits, Kersti Merilaas, Viivi Luik, Eda Ahi, Veiko Tubin jt, lavastaja Priit Võigemast. Laval on Rahvusooper Estonia noormeestekoor, neidudekoor Kammerhääled ja kammernaiskoor Sireen.

Esietendus toimub 1. märtsil kell 19. Etendused toimuvad 2.–4. märtsil algusega kell 19 ja 5. märtsil algusega kell 17 Tallinnas, Kultuurikatla Katelde saalis.

Piletid kontsertetendusele on tänasest müügil Piletilevis.

Märksõnad
Tagasi üles