E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vabariigi aastapäeval pakutakse peksu mõisatallis

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Sel nädalal algasid Mustas Kastis proovid Birgit Landbergi lavastusega «Peks mõisatallis», mis esietendub Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril Tartus Genialistide Klubis.

Trupi ühistööna valmiv humoorikas lavastus on uurimus kannatamisest. Meie, eestlased, oleme õppinud kannatamist pühaks pidama. Me kannatame kõik ära. Vaikides neelame alla ka kõige suurema ebaõigluse. Ajalooõpikud kinnitavad meile: oleme orjarahvas ning kõige saavutatu hinnaks on higi, veri ja pisarad.

«Kas tegelikult on ka kogu aeg raske? Kui palju me suudame ja tahame ära kannatada? Mis aitab kannatamist üle elada? Kas selleks on lootus, huumorimeel või teadmine sellest, et teistel on veel hullem?» toob lavastaja Birgit Landberg näiteid küsimustest, millele lavastusprotsessis vastuseid otsitakse.

  • Lavastaja: Birgit Landberg
  • Kunstnik: Illimar Vihmar
  • Valguskunstnik: Emil Kallas
  • Helikunstnik/-tehnik: Sten Arvi
  • Dramaturg: Paul Piik (Kinoteater)
  • Laval: Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Kristjan Lüüs

Kokku antakse veebruaris ja märtsis seitse etendust, mida mängitakse Tartus Genialistide Klubis ja Tallinnas Kanuti Gildi SAALis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles