P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

XXV Viljandi pärimusmuusika festival kutsub lavale uusi tegijaid

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kontsert Kaevumäel
Kontsert Kaevumäel Foto: Valdo Ots

25. juubelisünnipäeva pidav Viljandi pärimusmuusika festival kutsub kõiki muusikuid esitama uusi kavasid ja looma põnevaid koosseise. Üleskutse ajendiks on muusikamaastiku rikastamine ning soov pakkuda publikule XXV Viljandi pärimusmuusika festivalil jätkuvalt meeldejäävat ja kõrgetasemelist muusikaprogrammi.

«Muusikamaailmas juhtub ja muutub palju ning kõige toimuvaga on raske kursis olla. Mistõttu on väga tähtis nii festivali korraldajate kui ka artistide jaoks luua demovoor, kus leitakse värskeid ideid ja uued koosseisud saavad end tutvustada,» selgitab Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealik Tarmo Noormaa ootusärevalt ning loodab, et kõik uued ja põnevad arengud leiavad festivalil oma koha.

Noormaa lisab: «Pärimusmuusika festival võib uhkust tunda väga asjatundliku ja osavõtliku publiku üle. Rääkimata tõsiasjast, et festivali pika ajaloo jooksul on inimeste muusikamaitset avardanud üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest, nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. Sestap on festivalil esinemine kindlasti omaette elamus, mida oodatakse ja mis kingib muusikutele nii loomingulist innustust kui ka siirast tagasisidet.»

Viljandi pärimusmuusika festivali lavadelt on saanult tuult tiibadesse ja publiku sooja vastuvõtu sellised koosseisud, nagu Untsakad, Zetod, Trad.Attack!, Maarja Nuut, Puuluup ja paljud teised.

Eesti Pärimusmuusika Keskus kutsub Eesti muusikuid esitama oma demosid nii pärimusmuusika festivali põhiprogrammi kui ka Rohelise lava mängukavasse. Pärimusmuusika žanrisse kuuluvad esitluslood on oodatud koos ansambli nime, tutvustuse, kontaktandmete, liikmete nimede ja pillide loeteluga meiliaadressile demo@folk.ee. Demode saatmise viimane kuupäev on 27. jaanuar. Inspiratsiooni leiab suvise muusikapeo teemast, milleks on sel aastal «Uut ja vana».

Lisainfo: Tarmo Noormaa, telefon 434 2058. Täpsemat teavet festivali kohta leiab korraldaja Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt www.folk.ee või festivali Facebookist.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles