Helsingis on avatud eestlase näitus «Minä ja Modigliani»

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ewa-Kaisa Plak
Ewa-Kaisa Plak Foto: Sven Tupits (Fotogeen)

Sel ajal kui Helsingis asuv galerii-muuseum Ateneum püüab lüüa Modigliani näitusega külastajate rekordit, avas eestlane Ewa-Kaisa Plakk 10. jaanuaril 2017 Helsingis Saima galeriis oma näituse.

Plakk julgeb end tunnistada suurimaks Modigliani fänniks Eestis ja seega on näitus «Minä ja Modigliani» tema jaoks asjade loomulik kulg. «Modigliani on kõvasti avardanud mu maailma ja pakkunud hulganisti inspiratsiooni,» kommenteerib kunstnik ise näituse sündi.

«Selged jooned ja oskus õigel ajal oma teosed lõpetada on kunstniku puhul olulised asjad. Plakil on need paigas,» lisas Saima galerii galerist Lea Karttunen.

Näituse avamisel esines ka praegu Helsingis elav muusik Sofia Joons, kel jagus kunstniku kohta samuti häid sõnu: «Mulle Ewa-Kaisa kirglik rõõmsameelsus ja kohati sürrealistlik maapealsus vägagi istub ja minu meelest on seda näha ka tema piltides.»

Näitus jääb avatuks 29. jaanuarini 2017 ja kohtumine kunstnikuga toimub galeriis Saima 21. jaanuaril kella 12–15.

Aastal 2015 organiseeris Plakk Keilas Harju maakonnaraamatukogus rahvusvahelise näituse «Modigliani, mu arm».

Samanimelise video tootis Plaki palvel ja finantseeringul Black Plastic Media Productions 2015.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles