Kultuurisoovitused

Aasta klassikaalbum on «Arvo Pärt. The Deer's Cry»

Vox Clamantise uus, Arvo Pärdi loomingu album «The Deer’s Cry».

FOTO: Eero Vabamägi

Eesti Muusikaauhinnad 2017 nominatsiooni «Aasta klassikaalbum» võitja on ansambli Vox Clamantis plaat «Arvo Pärt. The Deer's Cry». Plaadi väljaandja on tunnustatud plaadifirma ECM.

 

«See plaat on ühe pika teekonna tähiseks. Meie koostöö Arvo Pärdiga on olnud väga meeldiv ja rikastav protsess ning suur privileeg,» ütles ansambli Vox Clamantis dirigent Jaan-Eik Tulve. «Plaadil on Arvo Pärdi lood, mida aastate jooksul oleme laulnud kuni kõige viimase looni välja.»

Aasta klassikaalbumi neljas kategoorias - aasta heliloomingu album, aasta kammermuusika album, aasta koorimuusika album, aasta sümfoonilise- või lavamuusika album -  võitnud plaadid esindasid nii heliloojate, muusikastiilide, žanrite kui ka interpretatsioonilise lähenemisviisi osas väga kõrgetasemelist valikut. Plaatide väljaandjate seas on ECM, ERR ja ERP. Nominendid valis välja žürii Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös.

Kõik nominendid tõdesid, et plaatide valmimine on olnud pikk protsess ja tehtud on neid ennekõike kuulajate emotsionaalseks puudutamiseks ning kultuuripärandi säilitamiseks, üllatusena tulnud nominendi staatus on selle juures rõõmsaks boonuseks.

Aasta klassikaalbum 2017 nelja kategooria võitjad:

Aasta koorimuusika album; aasta heliloomingu album:

CD «Arvo Pärt. The Deer's Cry», ECM (2016)

Esitajad: Vox Clamantis, dirigent Jaan-Eik Tulve, Toomas Vavilov (klarnet), Heikko Remmel, Taavo Remmel (kontrabassid), Robert Staak (lauto), Mari Poll (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Susanne Doll (orel)

Aasta kammermuusika album võitjaid on sel aastal kaks:

CD  Heino Eller «Keelpillikvartetid»  ERR (2016)

Esitajad: Tallinna Keelpillikvartett (Urmas Vulp, Olga Voronova , Toomas Nestor, Levi-Daniel Mägila)

Muusika: Heino Eller

Heino Elleri keelpillikvartettide esimene täielik väljaanne, mis võimaldab jälgida selle žanri arengut helilooja loomingus rohkem kui kolme aastakümne jooksul. Album on salvestatud Viimsi püha Jaakobi kirikus 2012. ja 2013. aastal.

CD «Tõnu Kõrvits. Mirror», ECM (2016)

Esitajad: Anja Lechner (tšello), Kadri Voorand (hääl), Tõnu Kõrvits (kannel), Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste

Muusika: Tõnu Kõrvits, Tõnu Kõrvits/Veljo Tormis

Tõnu Kõrvitsa autoriplaat, millel musitseerib ka maailmakuulus saksa tšellist Anja Lechner. Tegemist on helilooja esimese autoriplaadiga, mille on välja andnud mainekas Saksa plaadifirma ECM.

Aasta sümfoonilise- või lavamuusika album:

CD «Great Maestros » I-V,   Estonian Record Productions (2016)

Esitajad: Kalle Randalu,  Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Neeme Järvi

Muusika: Ludwig van Beethoven Piano Concertos No 1-5, Brahms Symphonies No1-4, Richard Strauss

Tandemi Kalle Randalu - Neeme Järvi kontserte on läbi mitme ERSO hooaja saatnud suur publikuhuvi ning kriitikute kiitvad hinnangud. ERSO plaadistuste kõrget kvaliteeti on esile tõstetud ka mainekates klassikalise muusika ajakirjades ning sellega on kaasnenud mitu auhinda, millest olulisim on 2004. aastal pälvitud Eesti esimene Grammy.

 
Tagasi üles