Aasia film on esindatud näiteks jaapanlase Sabu filmiga «Mr Long» muutustest palgamõrtsuka elus või lõunakorealase Hong Sang-soo filmiga «Üksinda öisel rannal» («Bamui Haebyun-eoseo Honja») ühe näitlejatari sissevaatest iseendasse ja oma tunnetesse.
Nii Alain Gomisi «Félicité» kui Sebastián Lelio «Fantastilise naise» («Una mujer fantástica») keskmes tõotavad olla tugevad naiskarakterid. Lelio «Gloria» nimiosaline Paulina García pälvis Berliinis 2013 parima naisnäitleja Hõbekaru.
Konkursikava lõppu on jäetud rumeenlase Călin Peter Netzeri «Ana, mon amour». Sellesama Netzeri «Lapse positsioon» pälvis 2013 Berlinale Kuldkaru. Rumeenia film on praegu hinnas ja tasemel, kas «Ana, mon amour» kõige viimasena linastuvaks konkursifilmiks jätmine aitab üksnes lähemate päevade pinget üleval hoida või suudab viimasel hetkel Berlinale karude kaardipaki ka segi lüüa?
Kavas ka Eesti tootja film
Jutt on Eesti-Poola-Tšehhi koostöös (ilma filmiinstituudi toetuseta) valminud vene režissööri Askold Kurovi dokumentaalist «Protsess: Venemaa riik Oleg Sentsovi vastu», mis linastub Berlinale Special-kavas ja mille üheks tootjaks on siinne stuudio Marx Film. Novembris 1988 asutatud ja kohe oma 30. aastapäeva tähistav Euroopa Filmiakadeemia avaldab nii oma solidaarsust Venemaal vangi mõistetud ukraina lavastaja Oleg Sentsoviga.
Filmiturul linastuvad meilt Vallo Toomla «Teesklejad» ning kohe meilgi ekraanidele jõudma pidav Jaak Kilmi «Sangarid», kutsetega turulinastus on korraldatud Rainer Sarneti «Novembrile».
Traditsiooniliselt on võistluskava kõrval veel mitmeid programme, nii Panoraam kui Foorum, nii laste- ja noorsoofilmide kava kui retrospektiiv. Viimane on seekord pühendatud ulmefilmidele. Pealkirja «Ebatäiuslik tulevik» kandva programmi raames linastub ka mitmeid endise sotsleeri ulmefilme ning Tallinnfilmi ja poola kineastide koostöös valminud Marek Piestraki «Navigaator Pirx» (muide, Arvo Pärdi muusikaga). Vanade tulevikufilmide kava ei tehta Berliinis esimest korda, nii on tegelikult ka «Pirx» siin juba korra varemgi linastunud, tõsi, siis, aastal 2000, ilma Eva Näripea sissejuhatuseta.
Lõpetuseks, nagu ikka, ka statistikat. Kokku esitati Berlinalele 7421 filmi (aasta tagasi 7004). Neist linastumisele tuleb 399 (mullu 433) – nii et sõel on tihedam olnud? Eesoleva kümmekonna päeva jooksul toimub 923 linastust (pluss 156 pressilinastust). Festivaliga samal ajal toimuval Euroopa filmiturul lisandub omakorda 935 linastust, kusjuures tavaliselt turulinastuste arv töö käigus veel täieneb.