L, 9.12.2023

Eesti Filmi- ja Teleauhindadele esitati kokku 244 kandidaat

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
TALLINN, EESTI, 17JAN17
Eesti Filmi ja Teleauhinnad 2017 gaala tutvustus Nordea kontserdimajas. EFTA. Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp, Kanal 2 juht Urmas Oru, Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa, TV3 tegevjuht Priit Leito ja Eesti Näitlejate Liidu esimees Gert Raudsep. Pildil vasakult Edith Sepp, Priit Leito ja Gert Raudsep.
lt/: Foto: LIIS TREIMANN
TALLINN, EESTI, 17JAN17 Eesti Filmi ja Teleauhinnad 2017 gaala tutvustus Nordea kontserdimajas. EFTA. Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp, Kanal 2 juht Urmas Oru, Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa, TV3 tegevjuht Priit Leito ja Eesti Näitlejate Liidu esimees Gert Raudsep. Pildil vasakult Edith Sepp, Priit Leito ja Gert Raudsep. lt/: Foto: LIIS TREIMANN Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

12. märtsil antakse Eestis esmakordselt välja Eesti Filmi- ja Teleauhinnad. Möödunud aasta parimaid tunnustatakse 24 kategoorias. Kokku esitasid filmiprodutsendid ja telekanalid konkursile 244 kandidaati.

Eesti Filmi Instituudi juhi Edith Sepa sõnul on märkimisväärne, et konkursile laekus niivõrd palju kandidaate. «Mul on väga hea meel, et nii tele- kui ka filmitegijad tulid kandidaatide nimetamisega kaasa. Suur huvi näitab, et auhindade ellukutsumine on algatus, mis läheb tegijatele korda. See teeb rõõmu ja näitab ühtlasi, et oleme õigel teel. Vastutus on suur ja süda väriseb, aga kogu korraldusmeeskond on tasemel,» sõnas Sepp. 

Esitatud kandidaatidest valib valdkonna ekspertidest koosnev tele- ja filmižürii igas kategoorias välja kolm nominenti, kelle seast selguvad võitjad. Auhinnad antakse üle 12. märtsil Nordea kontserdimajas toimuval pidulikul galaüritusel. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles