EFI kaastootmistoetusi jagus kahele mängu- ja kahele dokumentaalfilmile

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rainer Sarneti mängufilmi “November” pidulik esilinastus 27. jaanuaril 2017 kinos Kosmos. Filmi režissöör Rainer Sarnet ja produtsent Katrin Kissa.
Rainer Sarneti mängufilmi “November” pidulik esilinastus 27. jaanuaril 2017 kinos Kosmos. Filmi režissöör Rainer Sarnet ja produtsent Katrin Kissa. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti Filmi Instituut (EFI) eraldas aasta esimeses voorus kaastootmistoetusi 185 000 euro ulatuses kokku neljale filmile: kahele mängu- ja kahele dokumentaalfilmile.

Venemaa firma Pan-Atlantic Studio toodetavale mängufilmile «Mees, kes üllatas kõiki», mille kaastootja on Eesti tootmisfirma Homeless Bob Production (produtsent Katrin Kissa) kõrval ka Prantsuse Arizona Productions, eraldas EFI 40 000 eurot. Režissööride Natalja Merkulova ja Aleksei Tšupovi lavastatud filmi võtab üles Eesti operaator Mart Taniel.

«Omanäoline ja mõtlemapanev mõistulugu, mis filmitakse Siberis, jutustab loo vene mehest, kes otsustab surma üle kavaldada,» ütles EFI peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins.

Saksamaa tootja Pandora Film mängufilm «Härra Pichoni viimane teekond», mille kaastootjad on Nimbus Film Taanist, Mact Production Prantsusmaalt, Panache Production Belgiast, Akson Studio Poolast ja Meteoriit Eestist eesotsas produtsent Aet Laiguga, saab EFI-lt 100 000 eurot.

Taani tunnustatud režissööri Søren Kragh-Jacobseni romantiline film, mille osa võtteid tehakse Eestis, räägib loo helilooja Frédéric Chopini viimastest elupäevadest. Filmis mängib peaosa prantsuse näitleja Romain Duris.

Dokumentaalfilmidest eraldas EFI 25 000 eurot Poola Colab Picturesi toodetavale filmile «Love Express», mille kaastootjad on telehiid HBO ja Eesti filmifirma Maagiline Masin eesotsas produtsent Anu Veermäega.

Režissöör Kuba Mikurda film avab kuuekümnendatel Poola mõjukamate animaatorite hulka kuulunud Walerian Borowczyki kummalise karjääri, mis lõppes pornofilmitööstuses.

«Temaatiliselt on tegu arhetüüpilise kunstniku looga, kus põrkuvad anne ja suuremad jõud, kes seda annet ei mõista,» ütles Tibbo-Hudgins. «Taustal keerlevad pöörased seitsmekümnendad, seksuaalrevolutsioon ja tsensuuri kadumine.»

Filmi ilmestavad animaklipid loovad Eesti animatsioonikunstnikud.

Leedu firma Moonmakers dokumentaalfilmile «Leebed sõdalased», mille Eesti kaasprodutsent on Riho Västrik (Vesilind), eraldas filmiinstituut 20 000 eurot.

Noore leedu naisrežissööri Marija Stonyte poliitiliste pingete ja võidurelvastumise taustal lahtirulluva iselaadse põlvkonnakroonika peategelased on viis Leedu neidu, kes võtavad osa kohustuslikust sõjaväeteenistusest. Filmis vastanduvad militaarmaailma karmus ja distsipliin eraelu kaosele ja hirmudele.

Filmi monteerib Mirjam Jegorov, kes oli ka Vesilinnu IDFA võistlusprogrammides linastunud dokumentaalfilmide «Naine ja liustik» ning «Tule tagasi vabana» monteerija.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles