Vaata, kui palju on «Sangarid» teeninud kassatulu (1)

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sangarid: Veiko Porkanen, Karl-Andres Kalmet ja Märt Pius samanimelisest filmist.
Sangarid: Veiko Porkanen, Karl-Andres Kalmet ja Märt Pius samanimelisest filmist. Foto: Kaader filmist

«Sangareid» on teist nädalat menukaim film Eesti kinodes.

Pärast teist nädalavahetust on «Sangareid» näinud 44 814 vaatajat, kes on jätnud piletikassasse 256 699 eurot. Nende numbritega paigutub film kõigi aegade Eesti linateoste edetabelis samuti Taska Filmi toodetud «Klassikokkutuleku» ja «1944» järel kolmandale kohale. 

Filmi peategelasi kehastavad Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen, kelle kõrval astuvad üles veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen ja paljud teised.

Seikluskomöödia «Sangarid» põhineb Martin Alguse originaalstsenaariumil, kes aitas kirjutada Eesti publikurekordi löönud «Klassikokkutuleku». Lavastajaks on Jaak Kilmi, keda kinokülastaja teab kui «Disko ja tuumasõda» ja «Sigade revolutsioon» režissööri. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.

Filmi produtseeris Taska Film («Klassikokkutulek», «1944») ja levitab ACME Film.

Inspireerituna omast ajastust on käesoleva filmi sisu, sündmused ja tegelased väljamõeldis. Kokkulangevused filmi ja reaalsete isikute, nimede või sündmustega on juhuslikud.

Eelmise nädalavahetuse Eesti kinode top 3 filmid:

  1. «Sangarid» - 12 383 vaatajat, kassatulu 79 617€
  2. «Suur Hiina müür» - 5924 vaatajat, kassatulu 41 161€
  3. «LEGO Batman film» - 5251 vaatajat, kassatulu 26 732€
Tagasi üles