Algavad EV100 filmikonkursi võidutöö võtted (2)

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Meelis Rämmeld filmis «Põrgu Jaan»
Meelis Rämmeld filmis «Põrgu Jaan» Foto: promo

Homme, 11. märtsil algavad režissöör Kaur Koka filmi «Põrgu Jaan» võtted. Tegu on ühega Eesti Vabariik 100 filmikonkursi võidutöödest. Võtted, mis toimuvad suuremas osas Läänemaal, kestavad maikuuni.

«Põrgu Jaan» on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, surm, nälg ja katk. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta asub elama paruni (Andres Lepik) juurde kohalikku mõisahoonesse. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha? Kas inimene saab valida, kes ta on?

EV100 filmikonkursi ekspertkomisjon tõi «Põrgu Jaani» puhul välja loo mõjusat filmilikkust ning loojutustamise laadi, kus esikohale tõusevad vihjelisus, mitmetähenduslikkus ja sellest sündiv pingestatud atmosfäär.

Režissöör Kaur Kokk on lõpetanud BFMi ja paistnud nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. «Põrgu Jaan» on tema mängufilmidebüüt.

Filmis kehastavad keskseid rolle Meelis Rämmeld, Andres Lepik, Peeter Volkonski, Pääru Oja, Adele Taska, Egon Nuter, Villu Kangur ja Anne Türnpu. «Põrgu Jaani» operaator on Mart Taniel, kunstnik on Matis Mäesalu ja kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Filmi produtseerib Katrin Kissa ja see valmib produktsioonifirmas Homeless Bob Production.

«Põrgu Jaani» esilinastus toimub EV100 programmi (www.ev100.ee) käigus 2018. aasta sügisel.

Meelis Rämmeld filmis «Põrgu Jaan» / Promo
Meelis Rämmeld filmis «Põrgu Jaan» / Promo Foto: promo
Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles