L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Telerisse jõuab sari Albert Einsteini eluloost

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments
Albert Einstein (arhiivifoto)
Albert Einstein (arhiivifoto) Foto: National Geographic

Teaduskanalil National Geographic esilinastub pühapäeval, 30. aprillil kell 22 esimene täispikk telesari 20. sajandi suurimast teadlasest Albert Einsteinist. Kümneosalise telesarja «Geenius» peaosas mängib auhinnatud näitleja Geoffrey Rush.

Kümneosaline telesari põhineb Ameerika teadusloolase Walter Isaacsoni menuraamatul «Einstein. Tema elu ja universum» (Einstein: His Life and Universe) ning räägib Einsteini seni saladuseks jäänud tormilisest eraelust. «Geenius» on filmitud Tšehhi pealinnas Prahas, kus Einstein ka elas ja oma karjääri alustas, ning lisaks Albert Einsteini eluloole tutvustab ka teiste 20. sajandi teaduse «superstaaride» nagu Marie ja Pierre Curie', Wilhelm Röntgeni, Carl Jungi ja Werner Heisenbergi saavutusi.

«Geenius» räägib Albert Einsteini eluloo alates tema noorusaastatest kuni ülemaailmse edu ja tuntuse saavutamiseni pärast relatiivsusteooria loomist. Sari räägib ka kuulsa füüsikateadlase isiklikest suhetest oma laste, kahe abikaasa ja armukestega ning tema läbielamistest kahe maailmasõja ajal, mis päädis emigreerumisega Saksamaalt Ameerika Ühendriikidesse.

Albert Einsteini eluloost rääkiva telesarja «Geenius» peaosas mängib auhinnatud näitleja Geoffrey Rush («The King's Speech»; «Pirates of the Caribbean»), kõrvalosades Johnny Flynn («Crusade in Jeans»; «Clouds of Sils Maria»), Oscari-võitja Emily Watson («The Theory of Everything»; «Breaking the Waves») jt. Sarja on produtseerinud Oscari-võitjad Brian Grazer ja Ron Howard («Apollo 13»; «A Beautiful Mind») ning Gigi Pritzker («Drive»; «Rabbit Hole»).

«Geenius» linastub National Geographicu kanali vahendusel kokku 171 riigis ja 45 keeles.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles