Kultuurisoovitused

Noored jazzitalendid teevad kummarduse Eesti estraadiklassikale

Jazzirongkäik.

FOTO: Rene Jakobson

Täna algava Jazzkaare raames annavad Eesti noored andekad jazzmuusikud laupäeval, 22. aprillil Viru Keskuse aatriumis viis tasuta lühikontserti, mis viivad kiirretkele jazzi kirevasse ajalukku läbi selle erinevate stiilide, pakkudes elamusi latin jazzist souli ja svingini. 

Kontsertpäeva eesmärgiks on näidata žanri rikkalikkust ja avardada muusikasõprade meeli. Päeva lõpetab erikontsert, mis on pühendatud Eesti estraadiklassika armastatuimatele lugudele.

Kõik lühikontserdid kestavad ligi pool tundi ning on tasuta.

Kell 11.00 Sving. Muusika, mis 1900. aastate esimeses pooles maailma raputas ja mida kuuldes keegi külmaks ei jää. Esitusele tulevad parimad palad Frank Sinatra, Ella Fitzgeraldi jt repertuaarist. Ehk on tantsuplatsile oodata ka svingtantsijaid! Musitseerivad: Jana Kütt, Jaanis Kill, Ilmars Priede, Kristjan Mängel.

Kell 12.00 Latin jazz ja bossa nova. Kuumad rütmid, merekohin, eksootika - kes meist ei sooviks jalutada mööda Ipanema randa, juustes kerge briis Kuulda saab lugusid Antonio Carlos Jobimi, Sergio Mendesi, Chick Corea ja mitmete teiste loomingust. 

Musitseerivad: Jana Kütt, Jaanis Kill, Ilmars Priede, Kristjan Mängel.

Kell 13.00 Gypsy jazz. Kirglikud improvisatsioonid viiulil, mis inspireeritud legendaarsest Django Reinhardtist. Musitseerib duo Rudanovski & Kill.

Kell 14.00 Soul ja groove. Kõlab valik souli ja r’n’b tuntud meloodiaid Sam Cooke’i, Stevie Wonderi, Aretha Franklini, Erykah Badu ja Marvin Gaye repertuaarist. Musitseerivad: Marianne Leibur, Johannes Laas, Martti Laas, Ramuel Tafenau.

Kell 15.00 Eesti estraadiklassika. Meie enda armastatud laulukirjutajate muusikaline varasalv - R. Valgre ''Saaremaa valss'', A. Oit ''Mis värvi on armastus?'', V. Ojakäär ''Oma laulu ei leia ma üles'' ja need teised meil kõigil peas olevad meloodiad. Armastatud estraadilaulud, mille omal ajal laulsid kuulsaks Els Himma, Helgi Sallo, Heli Lääts, Jaak Joala, Uno Loop, Kalju Terasmaa, Kalmer Tennosaar jpt.  Musitseerivad: Marianne Leibur, Johannes Laas, Martti Laas, Ramuel Tafenau.

Täna algav rahvusvaheline muusikafestival Jazzkaar kestab 30. aprillini ning jõuab lisaks Tallinnale veel 11 erinevasse Eesti paika. Jazzi toovad Eestisse 22 riigist pärit muusikud. Jazzkaar 2017 peaesinejad on viie Grammyga pärjatud maailma esijazzilauljatar Dianne Reeves, trummarite trummariks nimetatud legend Steve Gadd, minimalistlikku klaverit, sügavat kontrabassi ja elektroonilisi trumme miksiv briti klubitrio GoGo Penguin, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello ning jazzi R&B, funki ja popiga sulatav fusion jazzi legend Spyro Gyra.

Tagasi üles