Belgia kunstniku Octave Vandeweghe lihvitud vääriskivide ja söögiriistade seeria «Kultuursed kombed» asub funktsionaalsuse ja ilu piirimail. See ühendab žürii hinnangul kõrg- ja madaltehnoloogilise lähenemise, sünteetilise ja naturaalse. «Töödes on viiteid funktsionaalsusele, kuid objektid ise on samal ajal ebapraktilised. Samuti on kunstnik toonud seeriasse sisse pinge loodud ja leitud objektide vahel,» kommenteeris rahvusvahelistest ekspertidest koosnev žürii. Octave Vandeweghe kasutab oma töödes tsitriini, fantoomkvartsi, sünteetilist safiiri ja terastraati.
[Villu Plink ja Silja Saarepuu, «Vaip»] Teise koha preemia läks Villu Plingile ja Silja Saarepuule, kelle videos «Vaip» saab näha põllust vaiba kündmise lõputut protsessi. «See on veider, muretu, asine ja mitmekihiline teos, mis viib kokku traditsioonilised ja moodsad tehnikad ja meediumid,» hindas žürii. Video pälvis ka näitust võõrustava Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ostupreemia, mis tähendab, et see ostetakse muuseumi kogusse.
Kolmandana tõsteti esile Leedu kunstnikku Jurgita Erminaité-Šimkuvienét, kelle loodud merevaigust kärbsepüünis kannab pealkirja «See on vaid aja küsimus». Žürii hinnangul on selle tavaliselt mitte nii väga atraktiivse tarbeasja olemus hästi tabatud ning see tänu aja kulgemisele millekski väärtuslikuks muudetud. «Kuna merevaigus võib sageli leida ka iidseid putukaid, ühendabki lõksupüüdmise teema eri aja kauniks tervikuks,» hindas žürii.
Žüriisse kuulusid Norra kunstikriitik ja toimetaja André Gali, Soome ehtekunstnik ja Saimaa rakenduskõrgkooli õppekoordinaator Eija Mustonen, klaasikunstnik ja Pitzer kolledži (USA) õppejõud Sarah Gilbert, filosoof, kriitik ja õppejõud Eik Hermann ning galerist, tõlkija ja õppejõud Keiu Krikmann Eestist.