P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aare Toikka võtab ette Mehis Heinsaare

Kultuuritoimetus
Aare Toikka võtab ette Mehis Heinsaare
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aare Toikka
Aare Toikka Foto: Tairo Lutter

Muusikaline müsteerium Mehis Heinsaare teoste ainetel jõuab lavale NUKUs.

Täna algavad NUKU teatris Aare Toikka lavastajakäe all muusikalise müsteeriumi «Mees, kes ei teinud mitte midagi» proovid. Mehis Heinsaare maagilisest realismist inspireeritud lavastuse on instseneerinud Aare Toikka ning laulud ja laulutekstid kirjutanud Lauri Saatpalu. Arranžeeringud ja kogu muusikalise kujunduse loob Paul Daniel. 

«Oleme lavastuse mõtet küpsetanud viis aastat ning julgen väita, et selle ajaga on meist Aarega saanud kõige rohkem Heinsaart lugenud inimesed maailmas,» ütleb Saatpalu.

Lavastuse visuaalse maailma loob teatrikunstnik Rosita Raud. «Kuigi võiks arvata, et tegemist on folkloorse looga, see nii kindlasti ei ole. See on külaelu 21. sajandil, segatuna mütoloogiaga,» kirjeldab Raud lavakujundust esitledes. Lavakujunduse loomiseks kasutatakse ka kümneid kartulikorve. Teater võtab hea meelega vastu katkiseid või terveid korve, et need lavakujunduse tarbeks ümber töödelda.

Etenduse helipildi loob laval «siin ja praegu» bänd, mis koosneb eesti tipp- džässmuusikutest: Tanel Ruben, Madis Muul, Marti Tärn, Paul Daniel.
«Mees, kes ei teinud mitte midagi» jutustab loo ühest külast, kus inimesed on töökad ja tublid ning elu rahulik, kuniks külla ilmub võõras, kes mitte midagi ei tee, kuid sellele vaatamata õnnelik on. Kuidas on see võimalik? Kes ta on ja mida ta tahab? Milliseid saladusi ta endas peidab?

Suvelavastuse peaosades on eelmisel kevadel lavakunstikooli lõpetanud näitlejanna Lauli Otsar (Kuressaare Linnateater) ning NUKU teatri näitleja Mart Müürisepp. Teistes rollides on Lauri Saatpalu, Taavi Tõnisson, Laura Nõlvak, Liivika Hanstin, Anti Kobin, Mihkel Vendel, Ester Kuntu või Getter Meresmaa.

Lavastus esietendub 2. juulil ning seda mängitakse kuni 16. juulini ja augusti viimasel nädalal NUKU teatri Ferdinandi saalis. Lavastus on mõeldud täiskasvanutele ja noortele, kel vanust rohkem kui 14 aastat. 

Märksõnad
Tagasi üles