L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Karl Adra auhinna pälvis Mait Malmsten

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Mait Malmsten «Klassikokkutuleku» esilinastusel.
Mait Malmsten «Klassikokkutuleku» esilinastusel. Foto: Viktor Burkivski

Eesti Draamateatris kuulutati täna välja tänavune Karl Adra nimelise auhinna laureaat, kelleks on draamateatri näitleja Mait Malmsten. 

Auhinna andis «Vendade Karamazovite» etenduse järel Malmstenile üle Ain Lutsepp, kes pälvis Karl Adra auhinna 2010. aastal, teatas Eesti Teatriliit.

Samuti andis Lutsepp Malmstenile rändava mälestuseseme, kauaaegse Estonia draamanäitleja, pedagoogi, raadiolektori ja loodusteadlase Albert Üksipi (1886–1966) taskukella.

Üksip pärandas kella oma Estonia-aegsele noorele kolleegile Rudolf Nuudele, kes kinkis selle avalikult telesaates kolleeg Aksel Oravale. Viimane pärandas kella 1998. aastal Ain Lutsepale, kelle otsusel on nüüdsest taskukella hoidja Mait Malmsten.

Väljapaistva lavakõneõpetaja nimeline auhind antakse draamanäitlejale, kelle korrektne eesti keel, kõnekultuur ja sõnumi selgus kõige paremini publikuni jõuab. Auhind on asutatud Kalju Orro ettepanekul, teatriliidu juhatuse otsusega 2003. aastal. Auhinnaga kaasneb Sándor Sterni joonistuse järgi kujundatud auaadress ja Eesti Kultuurkapitali rahaline preemia.

Auhinna žüriisse kuulusid Lea Tormis, Ingo Normet, Ene Paaver, Kadi Herkül ja Katri Aaslav-Tepandi.

Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Kersti Kreismann (2015), Andres Ots (2013), Üllar Saaremäe (2011), Ain Lutsepp (2010), Toomas Suuman (2009), Guido Kangur (2008), Kalju Orro (2007), Tõnis Rätsep (2006), Aarne Üksküla (2005), Anu Lamp (2004) ja Peeter Tammearu (2003).

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles