P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vaata, kui palju pileteid osteti Jazzkaarele

Kultuuritoimetus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dianne Reeves Tallinnas
Dianne Reeves Tallinnas Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar

24.–30. aprillini väldanud 28. Tallinna rahvusvahelisel festivalil Jazzkaar sai kontsertidest, tasuta päeva sündmustest ja linnaruumiprojekti aktsioonidest osa rekordilised 25 000 inimest, neist 12 500 piletiga külalist. 

Lisaks Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus ja Nordea Kontserdimajas toimunud enam kui 70 kontserdile, jõudis festival 12 paika üle Eesti. Jazzkaarel esines 210 muusikut 23 riigist.

Jazzkaare kunstilisel juhil Anne Ermil oli hea meel publiku rohkuse, aga ka kõlanud muusika üle. «Kümne heitliku ilmaga kevadise päeva jooksul oli Tallinnas ja mujalgi Eestis võimalik nautida maailma parimat džässmuusikat. Legendaarsete artistide, nagu Dianne Reeves, Steve Gadd, Han Bennink või Spyro Gyra kõrval pakkusid samaväärset elamust tipptasemel Eesti džässmuusikud,» ütles Erm.

Populaarseimaks osutusid ja välja müüdi Dianne Reevesi, Kira Skovi & Maria Fausti, Steve Gaddi, Iyeoka ja Holler My Deari kontserdid ning galakontsert «Ella Fitzgerald 100». Tasuta päeva lõpetanud Liisi Koiksoni kontserdil täitis tuhat inimest Vaba Lava saali viimase piirini.

Uut Eesti muusikat tõid Jazzkaarele Kristjan Randalu Limes Occidentalis, Tõnu Naissoo, Erki Pärnoja, Liisi Koikson, Maria Faust koos taani lauljatari Kira Skoviga, Siiri Sisask ja Estrada Orchestra.

Keskeale lähenev festival mõtleb ka džässihuviliste järelkasvule. Sel aastal rõõmustas lapsi tervelt kolm publikurohket perekontserti: Tanja Mihhailova Tallinnas ja Maarja Nuut Tallinnas ning Tartus.

Festivali käigus jagati välja ka Eesti Jazziauhinnad. Tänavuse Danske Jazziauhinna võitis kitarrist Mart Soo, Noore Jazzitalendi tiitli bassist Janno Trump, Jazziedendaja tiitli fotograaf Rene Jakobson ja Aasta Jazzansambliks sai Peedu Kass Momentum.

Lisaks mitmendat aastat toimuvale jäätmete sorteerimisele, oli esimest korda koostöös Topsiringiga festivalil kasutusel panditopsisüsteem, et vähendada tekkivate plastjäätmete hulka. Nii suutsime kokku hoida mitu tuhat muidu äraviskamisele minevat topsi.

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar arvudes:

•          25 000 külastajat, 12 500 müüdud piletit

•          210 muusikut 23 riigist

•          150 vabatahtlikku

•          97 muusikalist aktsiooni linnaruumis. Lisaks tänavale, koolidele ja ühistranspordile, jõudis linnaruumiprojekt seekord esmakordselt ka mitmesse hooldekodusse. Viru Keskuses tegutses eraldi džässilava.

•          99 arvustust, publikuküsitlust, intervjuud ja videolugu vabatahtlike meediatiimilt

•          20 välisajakirjanikku, agenti ja festivalikorraldajat USAst, Suurbritanniast, Soomest, Ungarist ja Poolast. 

•          12 kontserdipaika lisaks Tallinnale: Tartu, Pärnu, Viljandi, Türi, Narva, Elva, Otepää, Saku, Kõltsu, Rakvere, Rapla, Haapsalu

•          3200 pilti festivali pildigaleriis, mida näeb siia klikkides 

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles