Kultuurisoovitused

Tallinnasse kerkib võimas kunstikeskus
EAS annab rahvusvahelisele keskusele 860 500 eurot!

Täna tutvustati 2018. aasta lõpus Noblessneri sadamalinnakus Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) algatusel avatavat uut kunstikeskust.

Multifunktsionaalne kunstikeskus hakkab paiknema ajaloolises laevasüsteemide tsehhis, kus on ligi 900 ruutmeetrit pinda näituse- ja residentuuriprogrammiks, samuti auditoorium ja avatud kontorid, mille eesmärgiks on pakkuda kaasaegse kunsti valdkonnale olulisi tugiteenuseid. Suur avatud ruum, kus ei ole kunstnikele piiranguid seadvaid tugiposte, soosib kunstnike koostööd.  

Esmakordselt on rohujuuretasandil tegutsevatele organisatsioonidele antud võimalus kasutada mitte ainult spetsiaalselt selleks otstarbeks ehitatud näituse- ja tööpindu, vaid jagada ka sellistele tugiteenustele, nagu näiteks turundus- ja kommunikatsioon, raamatupidamine ja õigusteenused, tehtavaid kulutusi.

Uue kunstikeskuse sisearhitekt on Margit Argus büroost KAOS Arhitektid.

Arenduskeskuse direktori Karin Laansoo sõnul on tegemist Eesti kontekstis unikaalse ja pikaajalise visiooniga loodud keskusega, mis ühelt poolt on orgaaniliselt välja kasvanud partnerorganisatsioonide vajadustest ning teisalt soovib kindlalt paigutada Tallinna rahvusvahelisele kunstikaardile.

Uus kaasaegse kunsti keskus asub Noblessneri sadamalinnakus Valukoja kõrval ning selle lähedusse jäävad nii Lennusadam kui ka ajalooline Kalamaja piirkond.

Uue kunstikeskuse peatoetaja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) / Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF), keskust toetatakse 860 500 euroga. 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tähistab täna tulevases kodus ühtlasi oma viiendat sünnipäeva, peole lendab Londonist kohale Klein, kes pakub ahvatleva ja peibutava audio-visuaalse show. Kohalikust kunstiskeenest toetavad väliskülalist ansambel Karamell ja DJd Aap Tepper (Rundum) ning Paul Kuimet. 

Tagasi üles