Rääkisid enesekindluse kaotamisest, mis sind kirjanikuna möödunud sajandi lõpus tabas. Kuidas sa selle tagasi said?
Ülemöödunud aasta veebruaris käisin Washingtonis. Anu Grabbi kutsus – et laulgu ma aastapäevapeol saatkonnas tangosid ja aidaku tal veel kord riigidepartemangus diplomaatidele eesti keele ja kultuuri tundi teha. Ja eelkõige muidugi tulgu Hellarit vaatama – Hellar Grabbit. Hellar on mu vana sõber juba kaheksakümnendatest, olen ka varem Ameerikas tema juures käinud. Lugesin talle oma uusi luuletusi ja Hellar ütles: «Indrek, sina oled nüüd viimane luuletaja, kes veel kirjutab, sina pead nüüd lippu hoidma!» Esialgu võttis see tummaks, siis hakkasin mõtlema, et Hellar ei ole ju eesti praeguse luulega kursis, kerib peas võib-olla kaheksakümnendaid-üheksakümnendaid ja lahutab sealt neid, kes enam ei kirjuta. Ja siiski – need Hellari sõnad jäid mind kummitama.
Ja hakkasid uuesti kirjutama?
Hakkasin jah! Eestis kurtsin Vello Salole: «Näe, Hellar käsib lippu hoida, aga mina olen elus üldiselt natuke varju hoidnud, rohkem üksikvõitlejana tegutsenud.» Salo mõtles natuke ja ütles: «Aga sa hoia seda lippu salaja!» Muigas küll, aga mõtles tõsiselt. Noh, nüüd oli mul kirjutamiseks võti käes, lausa elustrateegia, mitte ainult kirjutamise oma, vaid strateegia, mis sobis mu senise eluga. Ja teema – see armastuse teema – oli ju ka kohe varnast võtta.
Mis sa arvad, kui kaua varem kirjapandud kujundid ja aastatetaguse armastuse kapital sind kirjanikuna veel toidavad? Kas ootad ja otsid uut strateegiat, uusi kujundeid ja uut värsket armastust?
Et kas lasen jälle külmal veel üle kummikuserva tulla...? Ei usu hästi, võib-olla hakkab aru pähe tulema. Kirjutada võib ju ka muust ja kujundeid võib kevadel õhust püüda – Toomel ja Emajõe ääres on praegu õhk kujunditest paks!
Luuletaja, kunstnik, tõlkija ja näitekirjanik
Lõpetas 1981 Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi keraamika eriala
Viljelenud glasuurialust portselanmaali
Avaldanud paarkümmend luuleraamatut ning näidendeid ja artikleid
Valgetähe teenetemärgi IV klass (2011)