Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Riigikantselei läks untsu läinud raamatuhankega teisele katsele

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
EV100 | FOTO: EV100

Riigikantselei hankele Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul ilmuvale raamatusarjale kirjastaja leidmiseks tehti kaks pakkumist. Riigikantselei pakkumise tegijaid ei avalikusta, kuid loodab esindaja sõnul võitja välja selgitada juuli alguseks.

Tegemist on teise hankega, esimene osutus kirjastajatele parajaks pähkliks. Uues hankes on kirjastajal võimalus raamatusarja ilmumisperioodi pikendada kuni 2019. aasta lõpuni, leevendati ka nõudeid raamatutele ning puudub kohustus välja anda e-raamatuid.

Kõik EV100 raamatusarja raamatud annavad ülevaate ühe valdkonna arengust Eestis viimase saja aasta jooksul. Teemade valdkond on lai, hõlmates ülevaateraamatuid Eesti meditsiinist, haridusest, ajakirjandusest kuni moe ja rokini välja.

Eelkokkulepped on sõlmitud 44 raamatu kirjutamiseks. Raamatute autorid on oma ala eksperdid, kes tunnevad valdkonda süvitsi. Näiteks sarja avaraamatu Eesti riigi 100 aastast kirjutavad Mart Laar ja Toomas Hiio, poliitikast teeb ülevaate Rein Taagepera ning Eesti kunsti 100 aastat võtab kokku Sirje Helme.

EV100 annab hanke võitjale tasuta üle nii käsikirjad kui ka kujunduskonkursi võidutöö.

Tagasi üles