R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti heliloojad: Sumerate perega juhtunu meenutab nõukogude repressioone

Kirke Ert
, toimetaja
Eesti heliloojad: Sumerate perega juhtunu meenutab nõukogude repressioone
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Klaveriõpetajana töötav Kersti Sumera näitab 2000. aastal infarkti tagajärjel surnud abikaasa Lepo töötuba, kus helilooja lahkumisest palju muutunud pole.
Klaveriõpetajana töötav Kersti Sumera näitab 2000. aastal infarkti tagajärjel surnud abikaasa Lepo töötuba, kus helilooja lahkumisest palju muutunud pole. Foto: Erik Prozes

Eesti Heliloojate Liit edastas avaliku pöördumise, milles tunneb muret perekond Sumera saatuse pärast.

«Oleme murega jälginud perekond Sumerate korteriga seotud arenguid. 

Leiame, et olukord, millesse Eesti ühe olulisema helilooja, kultuuri- ja ühiskonnategelase perekond ja järeltulijad on sattunud, ei ole kohane ei õiguslikele ega väärtuslikele alustele, millele meie riik on rajatud.

See, kuidas Sumeraid ähvardab oht jääda ilma oma elukohast, mille haldajad ja hiljem ka omanikud nad on olnud juba aastakümneid ning see, millist naeruväärset kompensatsiooni selle ilmajätmise eest neile pakutakse, meenutab paraku juba üsna palju seda suhtumist, mida Nõukogude võim näitas üles I vabariigi aegsetele omanike suhtes. Me loodame, et Eesti õigusorganid ning kõik muud asjasse puutuvad instantsid leiavad sellele probleemile inimväärikust austava lahenduse.»

Eesti Heliloojate Liidu juhatuse nimel
EHL esimees Märt-Matis Lill
helilooja, prof. Lepo Sumera õpilane 

Märksõnad
Tagasi üles