T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänavu selgub teine Lepo Sumera heliloomingu preemia laureaat

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Tänavu selgub teine Lepo Sumera heliloomingu preemia laueraat.
Tänavu selgub teine Lepo Sumera heliloomingu preemia laueraat. Foto: Erakogu

Augustis toimuval Pärnu muusikafestivalil selgub Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia teine laureaat. Preemia annavad välja Heliloojate Liit ning Eesti Autorite Ühing.

 

Lepo Sumera nimeline heliloomingu preemia hindab autoristiili kujunemist, muusikalise mõtlemise mastaapsust ja kunstilist sügavust ühe helilooja loomingus. Preemia žüriisse kuuluvad dirigent Paavo Järvi, helilooja Erkki-Sven Tüür, muusikateadlane Kerri Kotta ning pianist Kadri-Ann Sumera. Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia kandidaate esitavad žüriiliikmed ning laureaat selgitatakse välja žürii arutelus. Auhinnafond on 4000 eurot.

Eesti Heliloojate Liidu juhatuse esimehe Märt-Matis Lille sõnul soovib žürii Lepo Sumera preemia kaudu väärtustada heliloojate pikaajalist loomingulist järjepidevust, mille olulisemaid külgi on julgus teha isikupäraseid valikuid ning valmidus jääda nendele pika aja jooksul kindlaks.

Preemia antakse kätte 13. augustil toimuval kontserdil Pärnu Kontserdimajas, kus esineb auhinnatud pianist Radu Lupu Rumeeniast Eesti Festivaliorkestri kontserdil Paavo Järvi juhatusel. Kavas on Dmitri Šostakovitši Kammersümfoonia c-moll op 110a ning Sümfoonia nr 1 ning Ludwig van Beethoveni Klaverikontsert nr 4.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles