Tallinn Art Space on selles suhteliselt vasakpoolses Eesti kunstimaailmas selline hea parempoolne jõud, kelle jaoks ei ole tabuteemaks ei kunstimüük, klientide otsimine ja nendega suhtlemine. Meid huvitab väga, et hea kohalik kunst ei jääks ateljeenurkadesse, vaid jõuaks kuskil seinale. Neid inimesi, kes suudavad kunsti turundada ja müüa, on Eestis väga vähe. Ja mina olen tõestanud, et ma seda suudan.
Paneme nüüd raha ja kunsti ühte lausesse. Kes on need kunstnikud, kelle loomingut müües oled sa oma galeriid käimas hoidnud?
Eesti kunstiturul hinnatakse eelkõige neid kunstnikke, kes on end juba tõestanud. Noortel siin kahjuks väga suuri šansse ei ole. Vanad Nõukogude Eestis alguse saanud kunstibrändid lähevad siiamaani võimsalt edasi, justkui mingid laevad või rongid, millel on tugev inerts. Neid inimesi on, aga neid ei ole palju: Leonhard Lapin, Jüri Arrak, Raul Meel, Maarit Murka, Mall Nukke, Ado Lill, ka Mark Kalev Kostabi.
Kas need tööd lähevad eelkõige Eestisse või piiri taha?
Kuhu sa positsioneerid ülejäänud eragaleriid, kes samuti kunsti müüvad?
Enamik neist toimivad üksnes vahendustasandil, nad ei loo oma tegevusega mingit lisaväärtust. Nad tegutsevad nagu tavalised poed – kaubale pannakse mingi protsent otsa, müüakse see maha ja siis on kõik. Tallinn Art Space, mille kõrval tegutseb litograafiakeskus, hoiab elus üht vana ja väärikat kunstitraditsiooni ning aitab läbi litotehnika luua uut ja värvikat kaasaegset kunsti. Me korraldame kunstikoolitusi ning privaatseid kunstipidusid ettevõtetele ja eraisikutele. Meil on kunstniku arusaam ja kogemus, mille põhjal teeme asju teistmoodi. Me püüame mõelda ja tegutseda suuremalt ning ambitsioonikamalt. Me oleme visionäärid.