Pühalepas kõlab Tüüri värskeim teos

Pühalepa muusikafestival

FOTO: promo

4. augustil algab Hiiumaal Pühalepa kirikus kolm päeva kestev ja järjekorras juba kuues Pühalepa muusikafestival. Festivalil kõlab Erkki-Sven Tüüri uudisteose «Lichttürme» Eesti esiettekanne.

VI Pühalepa muusikafestival toob taas kuulajateni nii vanamuusikat kui ka tänapäevaste heliloojate loomingut. Festivali avakontserdi annab reedel, 4. augustil kell 18 ansambel Hortus Musicus. 

«Meil on väga hea meel võõrustada Hiiumaal tänavu oma 45 tegutsemisaastat tähistavat ansamblit Hortus Musicus eesotsas dirigent Andres Mustoneniga,» ütles festivali korraldaja Kerema Kultuurikoja esindaja Tõnis Peikel. «Samuti oleme rõõmsad, et nende aastate jooksul on Pühalepa muusikafestival leidnud koha kohalike elanike südames ja kalendris. Loomulikult rõõmustame ka kõikide külaliste üle, kes selleks ajaks siia saabuvad.»

Avapäeva õhtukontserdil tuleb kell 20 ettekandele J. S. Bachi looming, kuid seda veidi erilisemas võtmes, nimelt kõlab eesti suurepärase džässmuusiku Jaak Sooääre esituses seal ka elektrikitarr. Kontserdil on kaastegevad Ivo Sillamaa (klaver) ja Endrik Üksvärav (tenor).

Festivali teise päeva pühendavad korraldajad tänavu talvel meie hulgast lahkunud eesti ühele tuntumale ja mõjukamale heliloojale Veljo Tormisele. Kui ennekõike on Tormis tuntud kui koorihelilooja, siis festivalil kõlab lisaks kooritsüklile «Unustatud rahvad» ka kimbuke tema soololaule. Soololauludega kontserdi algus on kell 15 ja seal on lisaks muusikutele sõnalise poolega kaastegev muusikateadlane Maret Tomson. Kell 17 algaval koorimuusikakontserdil astub üles äsja Karjalast naasnud kammerkoor Collegium Musicale, kes kontserdiga Hiiumaal lõpetab oma esimese EV100 käigus toimuva retke «Unustatud rahvaste radadel».

Festivalile paneb särava punkti Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri uudisteose «Lichttürme» Eesti esiettekanne ansambli Yxus esituses pühapäeval, 6. augustil kell 13.

Koostöös Allika hosteliga on festivali ajal Pühalepa kiriku juures telgis avatud festivalikohvik Gustav. Reedel, 4. augustil kuulub festivalikohvik ühtlasi Kärdla kohvikute päeva eelkohvikute programmi ning on Pühalepa kiriku juures avatud kella 12–20.

Festivali piletid on saadaval Piletilevi müügipunktidest üle Eesti ja enne algust kohapeal. Saadaval on ka festivali passid.

Festivali toetavad Pühalepa vald, Hiiumaa Koostöökogu MTÜ, kultuuriministeerium, kultuurkapital, Hiiumaa Sõprade Selts, Selver, Liviko, raadio Kadi, Muusikaelu.

Festivali korraldaja on MTÜ Kerema Kultuurikoda, festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav. Lisainfo festivali kohta: www.keremakultuurikoda.ee ja www.facebook.com/keremakultuurikoda

Tagasi üles