Tom Sawyer tembutab jälle

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tom Sawyer (Silver Kaljula) ja tema kuulus plank
Tom Sawyer (Silver Kaljula) ja tema kuulus plank Foto: Temufi/Riinu-Liis Lajal

10. augustil algab taas muusikalise koguperelavastuse «Tom Sawyeri seiklused» mängusessioon, kus publik saab augustis kaheksal etendusel kaasa elada Tomi, Becky, Finni ja teiste pöörastele seiklustele.

Lavastus esietendus mullu augustis ja pälvinuna publiku palava poolehoiu, tuleb tänavu taas mängimisele. Tomi südamerahu rööviva koolitüdruk Becky rolli mängib lavastuses Jaune Kimmel (Rakvere Teater). Tema sõnul on lavastus üks väga siiras ja puhas sõbra hoidmise ja mõistmise lugu. «Südamlik kogum, õpetus ja äratundmine sellest, mis asi on sõprus. Ja võib-olla osadele inimestele isegi meeldetuletus,» iseloomustas Kimmel lavastust. «Kui vanematele vaatajatele on Tom Sawyeri lood klassika, siis nooremat publikut paelub tegelaste avastamis- ja mängurõõm. See lugu on nii lastele kui ka täiskasvanutele universaalselt arusaadav,» ütles Kimmel.

Nimiosa mängib Silver Kaljula (Must Kast), Indiaani Joe rollis astub üles Karol Kuntsel (Vanemuine) ja tädi Polly rollis Anne Veesaar. Äsja saabus pikemalt reisilt tagasi Huckleberry Finni osatäitja Kaarel Targo (Must Kast), keda muusikalisõbrad on näinud kandvates rollides Vanemuise muusikalis «Mamma Mia!» ja Estonia muusikalis «Karlsson katuselt». Laulud kõlavad ka «Tom Sawyeri seiklustes» ning need on spetsiaalselt lavastuse jaoks kirjutanud Inga ja Toomas Lunge. Näitemängu lavastaja on Peep Maasik, koreograaf Jaanika Tammaru ja kunstnik Birgit Landberg. Lavastuse mängukohaks olev Tartu Seikluspark on rohkelt tegutsemisvõimalusi ja nostalgiat pakkuv kogu pere ajaveetmiskoht Tartus Raadil.

Tagasi üles