Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Algavad Veiko Õunpuu vesterni võtted

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pääru Oja mängib peasoas Veiko Õunpuu filmis «Viimased» | FOTO: Promo

10. augustil algavad Veiko Õunpuu uue filmi «Viimased» võtted. Filmi ülesvõtmist alustatakse Lapimaal Rautuvaara kaevanduses, edasi liigub võttegrupp Norra piiri poole ning lõpuks Norra tundrasse. 16. - 20. oktoobril toimuvad võtted ka Eestis.

Laura Birnon mängib Veiko Õunpuu filmis «Viimased» | FOTO: Promo

«Viimased» on Eesti ja Soome koostöös valmiv kaasaegne põhjamaine vestern kuritööst ja kättemaksust, kust ei puudu ka Õunpuule omane must huumor. Filmi tegevus toimub Lapimaa tundras asuvas kaevanduskülas. «Viimaste» peategelane on noor kaevur Rupi, kes ihkab piisavalt raha kokku kraapida, et maakolkast igaveseks lahkuda. Selle nimel on ta valmis kaevanduses rügama ja ka keelatud ainetega hangeldama. Lisaks on peategelane salaja armunud oma sõbra naisesse Riittasse, kelle vastu hakkab huvi tundma ka võimukas kaevanduseomanik hüüdnimega Fisherman.

«Viimaste» peategelast Rupit mängib Eesti Draamateatri näitleja Pääru Oja. Kaasa teevad veel Tommi Korpela, Laura Birn, Juhan Ulfsak, Indrek Spungin, Taavi Eelmaa, Elmer Bäck, Sulevi Peltola, Samuli Edelmann jt. Film valmib tootmisfirmas Homeless Bob Production ja selle produtsent on Katrin Kissa. «Viimaste» stsenaariumi kirjutasid lisaks Veiko Õunpuule Heikki Huttu-Hiltunen ja Eero Tammi, filmi operaator on Sten-Johan Lill ja kostüümid kujundab Jaanus Vahtra. Film jõuab Eesti kinodesse aastal 2019.

«Viimaste» eelarve on 1,5 miljonit eurot ja selle Soome-poolseks kaastootjaks on Bufo, mille tuntuim film on kuus Jussi auhinda võitnud festivalihitt «Betooniöö».

Filmi tootmist on toetanud Euroopa kaastootmisfond Eurimages, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Loov Euroopa MEDIA programm, Soome-poolsete rahastajate hulgas on Soome Filmi Instituut, YLE ja Lapland Film Commission.

Tagasi üles