Kui suur on teie hinnangul praegu nende saadete hulk, mida on nende traditsioonilisuse tõttu igal juhul mõistlik mitte puutuda?
«Mnemoturniir», «Müstiline Venemaa»... – selliseid saateid ikka jagub. Kokku on neid 10–15. Nende taga on suur ja lojaalne auditoorium. Tänapäeval ütleb saate tegeliku populaarsuse kohta peale kuulatavuse palju ka järelkuulatavus – see näitab, kui paljusid inimesi see reaalselt huvitab, lubades teatud koefitsiendiga eraldada need inimesed, kellel mängib raadio lihtsalt taustaks.
Kustmaalt arvestatavad järelkuulatavuse arvud algavad?
Järelkuulatavuse arvud on ajas kogu aeg kasvanud. Kõik muud arvud käivad üles-alla, kuid veebikasutus üha suureneb. Minu jaoks algavad tugevate saadete järelkuulatavuse arvud praegu umbes kolmest tuhandest, ehkki tipud koguvad kõvasti rohkem. Eetris koguvad sellised saated 40 000 – 80 000 kuulajat.
Küsin hüpoteetiliselt: kui teil oleks võimalik alustada Vikerraadio programmiga nullist, ilma praegu olemasoleva teatud saadete traditsioonita, siis mida te kohe teisiti teeks?
Need jutuks olnud saated võtaks ma kindlasti kõik programmi, kuid planeeriks neist mõned mingile teisele ajale. Reaalselt mul peatoimetajana seda võimalust kahjuks polnud. Sest ükskõik kui ebamõistlik mõne saate ajalooliselt kujunenud algusaeg ka ei tundu, siis eetriaja muutmine peab olema põhjalikult läbi kaalutud ja alati on võimalus, et see toob kaasa tagasilöögi.
Üks minu hea kolleeg, kellele tunnike tagasi mainisin, et lähen Riina Rõõmusega intervjuud tegema, kurtis kohe, et Vikerraadio olla talle sel suvel kohutava põntsu pannud, kuna hommikuste õnnitluste aega on ühtäkki kümne minuti võrra nihutatud ja tema hommikuste tegemiste rutiin – mis käinud aastaid sünkroonis Vikerraadio eetris toimuvaga – on kohutavalt häiritud...