P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Särina avavad Kristiina Ehin ja Ly-Seppel-Ehin

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Kristiina Ehin
Kristiina Ehin Foto: Kasper Mäe

15.-16. septembril Raplas toimuva Kultuurifestivali Särin kirjandusprogramm esitleb ja otsib loomet, mis tunnetaks ja mõtestaks nii oma kodukohta kui ka vaataks siit kaugemale, nägemaks, kuis maailm meile kodu vastu peegeldab. 

Kirjandusprogrammi avavad Kristiina Ehin ja Ly Seppel-Ehin kavaga «Alati kodus, alati teel», lugemas nii Raplas ja Raplast kirjutatud luulet kui ka tõlkeid mitmelt poolt ilma. Neid saadab Vahur Kubja klassikalisel kitarril. 

Teisel päeval arutlevad vestlusringis «Ühe loo ma leidsin küll üles» Veronika Kivisilla, Jan Kaus ja Piret Päär selle üle, mis roll lugudel ja loovestmisel tänapäeva ilmas üldse on, mida me neist otsime, kas ja kuidas end nendega määratleme. 

Kirjandusprogrammis esineb rootsi luuletaja Pär Hansson oma alateadvuslike sõnarännakutega kavaga «Mõlatades tundmatusse». Pär Hansson on avaldanud kuus luulekogu, viimane neist, pealkirjaga «Kajak» («Kajakk») ilmus läinud aastal. Ta õpetab Gotlandi Rahvaülikoolis loovkirjutust ning elab ise Stockholmis Hammarbyhöjdenis, kus korraldab oma verandal kirjandusõhtuid.

Kirjanduse ja teatri ühisprojektina jõuab lavale luulenäidend «See uluja tuul: kolm Grööni luuletajat», mis põhineb Ameerika kirjaniku David Slavitti samanimelisel kogul, kus ta on loonud kolm poeetidest tegelaskuju, jutustamaks, kuidas tema Artika põlisrahvaste elu ja maailmatunnetust tajub ja näeb.

Kultuurifestivali Särin programmist leiab peale kirjanduse ka kunstiprogrammi, teatrit, muusikat ning tegevusi ka lastele. Festival toob kaheks päevaks Kultuuriklubi BAASi ja Loomeruumi Raplasse mõnusa atmosfääriga olemise. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles