Eesti-Gruusia koostööfilm sai auhinna

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Ohtlik ema» on režissöör Ana Urushadze — «Mandariinide» režissöör Zaza Urushadze tütre — esimene täispikk mängufilm.
«Ohtlik ema» on režissöör Ana Urushadze — «Mandariinide» režissöör Zaza Urushadze tütre — esimene täispikk mängufilm. Foto: Kaader filmist

Eesti-Gruusia koostööfilm «Ohtlik ema» võitis Sarajevo filmifestivali peapreemia ja Cineuropa auhinna.

«Mandariinide» režissööri Zaza Urushadze tütre Ana Urushadze esimene täispikk mängufilm «Ohtlik ema» pärjati Sarajevo rahvusvahelisel filmifestivalil festivali võistlusprogrammi peapreemia ning Cineuropa eriauhinnaga. Viis päeva varem pälvis film Locarno filmifestivalil peapreemia võistlusprogrammis Concorsa Cineasti del Presente

«Ei juhtu just tihti, et ühe noore režissööri debüütfilm korjab viie päevaga kolm rahvusvahelist auhinda. Loodame, et film saab edukaks ka Eesti kinodes,» märkis filmi üks produtsentidest Ivo Felt Allfilmist.

Teos räägib 50-aastasest koduperenaisest Mananast, kes peab valima oma pere ja allasurutud kire, kirjutamise, vahel. Naine otsustab viskuda oma unistuse teostamisele, ohverdades end nii vaimselt kui füüsiliselt.

Tagasi üles