Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

ETV ning ETV2 sügisprogramm täienes

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Terevisioon | FOTO: Pressimaterjalid

Sügishooajal toovad ERRi telekanalid vaatajateni mitmeid uusi ja uuenenud saateid, ekraanile jõuavad ka värsked sarjad.

Augusti lõpp ja septembri algus pakuvad spordisõpradele silmailu. 31. augustil saavad ETV vaatajad elada kaasa jalgpalli MM valikmängule, kus võistlevad Eesti ja Kreeka. 3. septembril võtavad aga omavahel mõõtu Eesti ja Küpros.
Septembri esimesel laupäeval jõuavad uute hooaegadega ekraanile armastatud sarjad «Koduigatsus» ja «Inspektor George Gently».

4. septembril jõuab ETV ekraanile uus saatesari «Meie Eestid». See on lõbus reisisaade, mis viib vaatajad paika, mida mõnes mõttes tunneme kõige vähem – meie oma kodumaale. Nii nagu ükski prohvet ei ole kuulus omal maal, ei ole ka saatejuhid vaatajaile võib-olla tuttavad. Ent kuuekesi heidavad nad värskeid ja vaimukaid pilke väikesele maatükile Soomest lõuna ja Lätist põhja pool, mida ühiselt nimetame koduks. Kui «Meie Eestid» on lõppenud, jõuab ekraanile Margus Saare juhitud saate «Iseolemine» uus hooaeg.

Urmas Vaino kaasakiskuv debatisaade «Suud puhtaks» alustab uut hooaega 6. septembril. Saade algab sissejuhatava osaga kohe pärast «Pealtnägijat» ning jätkub põhjaliku aruteluga pärast «Aktuaalset kaamerat».

7. septembril kell 21.40 jõuab Eeva Esse juhtimisel ETV ekraanile värske saatesari «Uudishimu tippkeskus». Saates tutvustatakse lihtsalt, kuid põnevalt seda, kuidas teadus kohtub meie igapäevaeluga.

Alates 8. septembrist on ETV ekraanil aga uus saatesari «Töörööplejad», mis kõrvutab kaht sama elukutse esindajat, tuues esile nende ühisosa ja rõhutades samas nende erinevusi. Saate eesmärk on väärtustada erinevaid ameteid ja näidata nende telgitaguseid.

Septembri teises pooles jõuab vaatajateni aga uus liiklussaade «Punane sekund». Pühapäeva õhtuti enne «Aktuaalse kaamera» põhisaadet saab aga näha muhedalt andekaid minisaateid "Leiutades Eestit", kus lapsed kujundavad oma nutikate leiutistega tuleviku Eestit.

17. septembril toob ETV ekraanile uue krimisarja «Lõksus – tapja meie seas». Tegemist on kargelt põhjamaise krimisarjaga, mis tirib vaatajad paeluvate sündmuste keerisesse. Pisikese Islandi linnakese juures leitakse fjordiveest tundmatu surnukeha ning selle tuvastamine osutub võimatuks. Uurimisel on kaalul minutid, kuid tugev lumesadu annab oma panuse selleks, et kogu müsteeriumi lahendamine võimalikult keeruliseks muuta.

26. septembril alustab ETV «Valimisstuudiotega» - käes on kohalike omavalitsuste volikogude valimise aeg ning ETV toob olulisemad hetked vaatajateni. «Valimisstuudio» saatejuhid on Andres Kuusk ja Ainar Ruussaar. 15. oktoobril lõpeb valimiste periood suure «Valimiste õhtuga».

Televaatajate lemmik, krimisari «Midsomeri mõrvad» on 19. hoojaga ETV vaatajate ees alates 29. septembrist.

Novembris jõuab Indrek Treufeldti juhtimisel eetrisse Eesti Vabariigi 100. sünniaastale pühendatud ajaloosari «Ehitades Eestit».

Ning loomulikult muudab argipäeva õhtud huvitavaks «Ringvaade», mis on sel hooajal reedeti tunni aja pikkune.

ETV2 sügishooajale teeb alguse 1. septembri eriprogramm. Vaatajateni jõuab mitmekesine lasteprogramm ning kell 19.35 pakutakse nautimiseks koguperekontserti «Mina ka». Kontsert pakub rõõmu igas vanuses publikule – lapsepõlvelaulude äratundmisrõõmu emadele ja isadele ning lahedaid leide nii tirtsudele ja põnnidele kui ka poistele ja tüdrukutele. Laval astuvad üles Kristel Aaslaid, Birgit, Liis Lemsalu, Ivo Linna, Daniel Levi, Ott Lepland ja Liisi Koikson, Lasteekraani Muusikastuudio laululapsed jpt.

Kell 20.35 saab näha Daniel ja Aimie Stillingi auhinnatud dokumentaalfilmi «Lapsepõlv lastele tagasi – mängud looduses», mis räägib USA hariduselust. Ameerika koolides kummitab testitont. Õpetajad ja õpilased pingutavad kõigest väest kõrgete punktide nimel, samal ajal on mänguplatsid tühjad ning lapsepõlvest jäävad nukrad mälestused. Inspireeriv pilguheit Taani näitab, et võimalik on ka teisiti. Nüüd peetaksegi plaani, kuidas anda neile lastele lapsepõlv tagasi.

Õhtul kell 22.05 aga pakub ETV2 vaatamiseks värsket osa sarjast «Kodused kontserdid». Tallinnas Karjamaa asumis avavad oma kodu uksed esinejatele, publikule ja ETV2-le Harry ja Taimi. Hubasel kodulaval esineb helilooja, kitarrist Erki Pärnoja koos sõpradest muusikutega.

ETV2 ekraani vallutavad septembris maailmakinos loorbereid lõiganud noortefilmid ning Andrei Tarkovski filmid. Näha saab linateoseid «Ivani lapsepõlv», «Peegel» ja «Stalker».

18. septembril jõuab ETV2 ekraanile Matsalu loodusfilmide festival.

Vestlussaade «Plekktrumm» alustab hooaega 18. septembril.

Septembri lõpus saab aga ETV2 ekraanil näha uut sarja «Teel Leninile». Lenini mäetipp on eestlastele ülioluline ning kohati isegi tähtsam kui Mount Everest. Neljaosaline värske sari jutustab loo rännakutest tippu.

Oktoobrikuus alustab ETV2 ekraanil ka verivärske seriaal «Lotte lood!», kus saab näha plejaadi Eesti tippnäitlejatest. Leiutajateküla lõbusatest lugudest pajatav sari on mõnus vaatamine nii suurtele kui ka väikestele. Sarja stsenaariumi panid kirja Andrus Kivirähk, Janno Põldma ja Heiki Ernits.

Pühapäevased teemaõhtud pühendab ETV2 septembris Mikk Mikiveri mälestamisele, Marju Läniku 60. sünnipäevale, Aarne Üksküla 80. sünnipäevale, Voldemar Kuslapi 80. sünnipäevale ning Lembit Eelmäe 90. sünniaastapäevale.

Tagasi üles