K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viimane võimalus näha menulavastust keskealistest meestest

Kultuuritoimetus
Viimane võimalus näha menulavastust keskealistest meestest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ugala teatri suures saalis etendub  «Meeste kodu».
Ugala teatri suures saalis etendub «Meeste kodu». Foto: Jaanus Laagriküll

Peagi algav Ugala teatri 98. hooaeg jääb nii mõnegi lavastuse jaoks viimaseks. Menulavastus «Meeste kodu» etendub sel sügisel viimased neli korda. 

Nagu Ago Anderson (külaline), Riho Kütsar, Mait Malmsten ja Indrek Sammul: «Teeme täpselt 100 täis ja tõmbame siis pidulikult joone alla!» Nii ka läheb.

Gómez ja Galán näidendi tõi 2011. aasta 4. veebruaril Ugalas lavale Andres Noormets.

Viimased neli etendust toimuvad:

  • L, 23. september Ugala suur saal 
  • T, 26. september Tallinn, Salme Kultuurikeskus 
  • N, 5. oktoober Ugala suur saal 
  • R, 6. oktoober Ugala suur saal

Teater tutvustav lavastust nii:

«Kuueteistkümneselt olin rumal, segaduses ja otsustusvõimetu. Kahekümneviieselt olin tark, enesekindel ja otsustav. Neljakümneviieselt olen rumal, segaduses, ebakindel ja otsustusvõimetu. Kes oleks võinud arvata, et see küps periood on mehe kasvueas nii lühiajaline?» Jules Feiffer

Teadlased on välja selgitanud, et inimesed on kõige õnnelikumad elutee alguses ja lõpus. 40. eluaasta paiku teeb õnnelikkuse graafik pea U-kujulise kaare ja see «raske iga» jääb täpselt selle graafiku põhja. Suurim riskigrupp on «õrnem sugu» ehk mehed oma 40. eluaastates.

«Meeste kodu» - viis peategelast - neli meest - ja üks... Kodu. Kodu, mille mees koos naisega ehitas ja mis pärast lahkuminekut tuleb maha müüa. Masendus? Üksindus? Jah, aga sellest mehed ju ei räägi. Aga millest mehed siis tegelikult räägivad? Nii omavahel? Kui nad on juhtumisi jõudnud neljakümnendate «raskesse ikka»? 

Ja siis veel see kodu. Väärtuslik ja hinnaline. Kaua tehtud kaunikene. Kodu - see on ju päike, lilled ja heinamaa. Ja loomulikult ka kindlus, turvatunne ja ... armastus. Jah, kõige rohkem ikka armastus. Naljakas, et nii lihtne see ongi. Tõesti naljakas.

Märksõnad
Tagasi üles