Väljaande tagakaanel antakse potentsiaalsele ostjale teada: «Tahan olla ilmamaa serval – põhja- ja lõunapoolusel, lennata Padmasambhavana Himaalaja kohal, sõita rongiga läbi Venemaa, juua šampanjat presidentidega. /.../ Ja armastada...» Küllap on enamik neist tahtmistest juba täitunud või loodetavasti täituvad peagi. Padmasambhavana Himaalaja kohal lendamisega tuleb vahest ehk veel pisut oodata.
Libistan põgusa pilgu üle sisukorra: Viin, põhjapoolus, Antarktika, Austraalia, Myanmar, Venemaa, Tai, Tonga, Mali, Kesk-Aasia, Ladakh. Tundub, et ees on ootamas põnev lugemine. Kui välja arvata põhjapoolus, olen ju neis paigus käinud, mõnes koguni korduvalt, mistõttu peaks tekkima hea võimalus võrrelda Tiidu kogemusi enda omadega.
Varasemast olen tuttav mitmete kirjatöödega, mille autor, kaasautor või koostaja on Tiit Pruuli. Need raamatud on «Antiliibanon», «Vilja teine elu», «Tuhandenäoline budism», «Inimnäoline islam» ja «Mäss. Detsembrimäss. Aprillimäss», lisaks tosinate kaupa artikleid, arvustusi, mõtteavaldusi. Enamasti valitseb neis kirjutistes konkreetsus ja selgus, ka vormiline ning žanriline selgus, nagu see on kohane ühele ontlikule ajakirjanikule-publitsistile.
Võtnud kätte «Minu maailma» käsikirja, eeldasin sama. Aga võta näpust! Kuigi esmapilgul tundub, et justkui peaks tegemist olema reisiraamatuga, pole see nii üheselt klaar. Kõigepealt, raamatus on kaks peategelast, minategelasena autor ise ning keegi salapärane Artur Soomets. Kes on Soometsa prototüüp? On see ikka tõepoolest keegi konkreetne persoon või hoopiski väljamõeldud tegelaskuju, otsekui autori teine mina?