Kultuurisoovitused

Sügis värvidest veikleva ekraani ees

Komöödia «Lillepood» Ago Andersoni ja Ivo Reinokiga puhkeb õide teisipäeviti TV3s.

FOTO: kaader saatest, TV3

Algaval telehooajal rõõmustab ERR vaatajaid uue teadussaate, liiklussaate ja kodumaa salajasemaid paiku uuriva reisisaatega. Erakanalid rõhuvad meelelahutusele, naljaviskamisele ja lavastuslikele omasarjadele.

ERRi telekanalid pakuvad kodumaist publitsistikat

4. septembril jõudis ETV ekraanile uue saatesarja «Meie Eestid» esimene osa. Lõbus reisisaade viib vaatajad paika, mida mõnes mõttes tunneme kõige vähem – meie oma kodumaale. Nii nagu ükski prohvet ei ole kuulus omal maal, ei ole ka saatejuhid vaatajaile võib-olla tuttavad. Ent kuuekesi heidavad nad värskeid ja vaimukaid pilke väikesele maatükile Soomest lõuna ja Lätist põhja pool, mida ühiselt nimetame koduks. Kui «Meie Eestid» on lõppenud, jõuab ekraanile Margus Saare juhitud saatesarja «Iseolemine» uus hooaeg.

Urmas Vaino kaasakiskuv debatisaade «Suud puhtaks» alustab uut hooaega 6. septembril. Saade algab sissejuhatava osaga kohe pärast «Pealtnägijat» ning jätkub põhjaliku aruteluga pärast «Aktuaalset kaamerat». Uuenduskuuri läbinud «Terevisiooni» juhivad sel hooajal Katrin Viirpalu, Piret Järvis ja Reimo Sildvee, nende kõrval astuvad uute tulijatena ekraanile Heli Luik ja Martin Veisman.

Heli Luik ja Martin Veisman. / Kairit Leibold / ERR

FOTO: Kairit Leibold/ERR

7. septembril kell 21.40 jõuab Eeva Esse juhtimisel ETV ekraanile värske teadussaatesari «Uudishimu tippkeskus». Saates tutvustatakse lihtsalt, kuid põnevalt seda, kuidas teadus kohtub meie igapäevaeluga.

Alates 8. septembrist on ETV ekraanil uus saatesari «Töörööbikud», mis kõrvutab kaht sama elukutse esindajat, tuues esile nende ühisosa ja rõhutades samas nende erinevusi. Saate eesmärk on väärtustada eri ameteid ja näidata nende telgitaguseid.

Septembri teises pooles jõuab vaatajateni uus liiklussaade «Punane sekund». Pühapäevaõhtuti enne «Aktuaalse kaamera» põhisaadet saab näha muhedalt andekaid minisaateid «Leiutades Eestit», kus lapsed kujundavad oma nutikate leiutistega tuleviku Eestit.

17. septembril hakkab ETV näitama uut põhjamaist krimisarja «Lõksus – tapja meie seas». Pisikese Islandi linna juures leitakse fjordiveest tundmatu surnukeha ning selle tuvastamine osutub võimatuks. Uurimisel on kaalul minutid, kuid tugev lumesadu annab oma panuse, et kogu müsteeriumi lahendamine võimalikult keeruliseks teha.

26. septembril alustab ETV «Valimisstuudioid» – käes on kohalike omavalitsuste volikogude valimise aeg ning ETV toob olulisemad hetked vaatajateni. Saadet juhivad Andres Kuusk ja Ainar Ruussaar. Valimiste perioodi lõpetab 15. oktoobril suur «Valimiste õhtu».

Septembri esimesel laupäeval jõuavad uute hooaegadega ekraanile armastatud sarjad «Koduigatsus» ja «Inspektor George Gently». Televaatajate lemmik, krimisari «Midsomeri mõrvad» on 19. hoojaga ETV vaatajate ees alates 29. septembrist.

Novembris jõuab Indrek Treufeldti juhtimisel eetrisse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud ajaloosari «Ehitades Eestit». Meelelahutuslik telemagasin «Ringvaade» on sel hooajal reedeti tunni aja pikkune.

ETV2 ekraani vallutavad septembris Andrei Tarkovski filmid. Näha saab linateoseid «Ivani lapsepõlv», «Peegel» ja «Stalker». 18. septembril jõuab ETV2 ekraanile Matsalu loodusfilmide festival. Vestlussaade «Plekktrumm» alustab hooaega samal kuupäeval.

Septembri lõpus saab ETV2 ekraanil näha uut sarja «Teel Leninile». Lenini mäetipp on eestlastele ülioluline ning kohati isegi tähtsam kui Mount Everest. Neljaosaline värske sari jutustab loo rännakutest tippu.

Oktoobris alustab ETV2 ekraanil ka verivärske seriaal «Lotte lood!», kus saab näha plejaadi Eesti tippnäitlejatest. Leiutajateküla lõbusatest lugudest pajatav sari on mõnus vaatamine nii suurtele kui ka väikestele. Sarja stsenaariumi panid kirja Andrus Kivirähk, Janno Põldma ja Heiki Ernits.

Pühapäevased teemaõhtud pühendab ETV2 septembris Mikk Mikiveri mälestamisele, Marju Läniku 60. sünnipäevale, Aarne Üksküla 80. sünnipäevale, Voldemar Kuslapi 80. sünnipäevale ning Lembit Eelmäe 90. sünniaastapäevale.

Kanal 2 toob ekraanile viis uut saadet

Peale seniste hittide toob Eesti vaadatuim telekanal sel sügisel ekraanile värske põnevussarja, komöödia-show’ ja lõbusa seiklussaate.

Esimene uus tulija stardib Kanal 2 ekraanil juba järgmisel pühapäeval, 10. septembril. Uus huumori-show «KMD Klubi» ehk «Komöödiaklubi» toob igas saates lavale värske valiku rohkem kui kümnest tippnäitlejast ja -koomikust. Kaasa löövad Priit Pius, Raivo E. Tamm, Kadri Rämmeld, Merle Palmiste, Üllar Saaremäe ja paljud teised. Stuudiopubliku ees sünnivad sketšid, milles on elulist huumorit, ergastavat teravust ja üllatavat situatsioonikoomikat. Särtsakas komöödiaetendus tuleb tuttav ette kõigile, kes näinud legendaarset rahvusvahelist hittsaadet «Comedy Club», sest just selle menu-show’ga koostöös on sündinud ka «KMD Klubi».

Huumorilainel jätkab Kanal 2 ka septembri teises pooles, kui juba kolmanda hooajaga astub televaatajate ette menusaade «Suur komöödiaõhtu». Sel sügisel võtavad saatejuht Tiit Suka kõrval koha sisse seitse uut näitlejat. Eesootaval sügisel hakkavad televaatajaid naerutama ärapanija Peeter Oja, parima teleseriaali näitlejatari auhinnaga pärjatud Piret Kalda, komeedina teletaevasse tõusnud Kristel Aaslaid, Kanal 2 menusarjas «Köök» end andeka näitlejana tõestanud Kristjan Kasearu, komöödiasarjas «Naabriplika» värvikat Tola kehastav Kait Kall, muusikalilavade täht Nele-Liis Vaiksoo ja Eesti Draamateatri noor särav talent Christopher Rajaveer.

Kanal 2 uue põnevussarja «Nukumaja» osatäitjad Andres Mähar ja Karin Rask. / Foto:

FOTO: Kristjan Lepp

Suurte show’de kõrval toob Kanal 2 esmaspäeval, 11. septembril ekraanile täiesti uue põnevussarja «Nukumaja». Krimikirjanik Katrin Pautsi stsenaariumil põhinev sari erutab saladuste ja intriigidega, kui pealtnäha idüllilises äärelinnas hargneb lahti haaravalt põnev lugu täis valesid ja ootamatuid keerdkäike. Uue põnevus-draamasarja peaosades säravad Karin Rask, Andres Mähar, Tambet Tuisk, Maarja Jakobson, Andres Roosileht ja Ursula Ratasepp.

«Kiired ja ilusad Gruusias» ehk Tanel Padar, Ott Sepp, Sepo Seeman ja Ago Anderson võtavad ette vallutusretke läbi eksootilise Gruusia, kus hõrkude maitsete ja elamusterohke kultuuri kõrval ootab mehi ees ka hulk väljakutseid. Lõbus seiklussari näitab, mis puust on need neli tehtud ja kas väljakutsetest tuleb võitjana välja tiim «Ilusad» ehk Sepo ja Ago või hoopis meeskond «Kiired» ehk Tanel ja Ott.

Carmen Pritson-Tamme hingeliigutav tänusaade «Oled jätnud jälje» jagab eestlaste erilisi lugusid ja annab võimaluse ütelda avalikult välja üks ilusamaid eestikeelseid sõnu «aitäh». Saatesarja tänulood kannavad endas erilist sõnumit, sest nende taga on inimesed, kes oma oleku ja tegudega kellegi ellu märgi jätnud.

Jätkavad ka kõik senised telelemmikud. Esmaspäeviti asub uutele heategudele «Kodutunne», teisipäeval võtab päevakajalised tulised teemad ette «Radar» ja kolmapäeval jätkab menusari «Pilvede all». Uute sündmuste ja värvikate tegelaskujudega naasevad peagi ekraanile ka komöödiasari «Köök» ja Eesti vaadatuim krimisari «Siberi võmm».

Samuti ootab rõõmus taaskohtumine ees kõiki «Kuldvillaku» ja «Nädalalõpp Kanal 2ga» vaatajaid, kui uute külaliste ja lõbusate kohtumistega on tagasi ekraanil Teet Margna ja Kristjan Jõekalda. Põhjust on oodata ka Roald Johannsoni juhitud «Roaldi nädalat», sest kahekordselt auhinnatud telesaade rabab sel sügisel nii dramaatiliste kui ka värvikalt lõbusate lugudega.

Hankesaadetest tuksub remondilembide jaoks ekraanil tõsielusaade «Minu kodu on parim», uute osadega tuleb tagasi menukas draamasari «Naistevangla». Ekraanile ootavad pääsu veel «Ameerika talendi» verivärske hooaeg ning maailmas laineid löönud uusversioon legendaarsest sarjast «MacGyver».

Ees ootab ka mitme Hollywoodi kassahiti teleesilinastus: just Kanal 2 ekraanil näeb esimesena filmisarja «Kiired ja vihased», suurteoseid «Tähtedevaheline» ja «Homse piiril», pööraseid komöödiaid «Vastikud ülemused 2» ja «Naabrid» ning uusi eestikeelseid koguperefilme.

TV3 näitab kaht uut sarja ja muidugi näosaadet

Esmaspäeval jõudis ekraanile uue müstilise põnevussarja «Merivälja» pilootosa. Tegevus toimub tormiliste üheksakümnendate lõpul ja keerleb kurikuulsa Merivälja «ufo» ümber. Sarja stsenarist on Indrek Hargla ja režissöör Triin Ruumetit teavad vaatajad kinolinal olnud filmi «Päevad, mis ajasid segadusse» režissöörina. Spetsiaalselt sarja jaoks kirjutatud muusika on loonud noor talent Taavi Aavik. Kaasa teevad Eesti tippnäitlejad ja uued tõusvad tähed: Merle Palmiste, Argo Aadli, Andrus Vaarik, Olav Osolin, Tarvo Krall, Maria Avdjuško, Lauli Otsar, Andres Lepik jt.

Põneviku «Merivälja» kandvas rollis on Lauli Otsar, taustal vanameister Andrus Vaarik.

FOTO: kaader saatest, TV3

Teine kodumaine lavastuslik sari «Lillepood» Ago Andersoni ja Ivo Reinokiga puhkeb õitsele täna õhtul. Kellele ei meeldiks üllatused? Eriti siis, kui töötad pensioniametis halli mutrikesena. Kuid ühel päeval toob saatus sulle teate, et oled saanud lillepoe omanikuks, kus askeldab taimehull Kristofer Robin ja mida külastavad ülimalt kummalised kliendid.

Komöödia «Lillepood» Ago Andersoni ja Ivo Reinokiga puhkeb õide teisipäeviti TV3s.

FOTO: kaader saatest, TV3

Kuidas on võimalik keda tahes panna tegema mida tahes, näeme müstikasaate «Hüpnotisöör» uuel hooajal. Marissa salapärane hüpnoos vaimustas tuhandeid inimesi. Tulemata ei jää ka paroodiasaate «Su nägu kõlab tuttavalt» järjekordne, juba kuues hooaeg. Lavale astuvad Hele Kõrve, Daniel Levi Viinalass, Hanna Martinson, Bert Pringi, Marta Laan, Valter Soosalu ja Andres Dvinjaninov.

«Padjaklubi» neiudest saavad uuel hooajal talutüdrukud ning neid sunnitakse tööd tegema rohkem kui kunagi varem, sest kuri talupealik Irja hoiab silma peal. Hoolimata sellest, et pole elektrit ega veevärki, selgub, et elu maal on siiski võimalik! 

Katrin Lusti autorisaade «Kuuuurija» alustab neljandat hooaega. Korda on saadetud palju valguskartvat ja Lust plaanib need teod ka päevavalgele tuua. «Viime vaatajad otse sündmuste keerisesse, väga palju action’it – see pole film, see kõik juhtub päriselt!» lubab Lust. Talle sekundeerib Mihkel Raud oma «Kolmeraudse» uue hooajaga.

Uues reisisaates «Reis Siberi südamesse: Baikal» käivitab kaheksaliikmeline reisiseltskond kahe eriettevalmistusega maasturi mootorid, et sõita ümber Baikali järve. Peale lummava looduse, «Võimalik vaid Venemaal» situatsioonide, šamaanide ning toredate kohalike pakub uus saatesari põnevust ning pingsaid olukordi.

Tõsielusarjas «Me saime lapse» toovad viis noort naist koos oma elukaaslastega ekraanile oma lapsesaamise loo. Need on staarblogija Mallukas ja tema elukaaslane Kardo, hiidlased Birgit ja Tõnis, kassapidaja Linda ja laotööline Mario, õmbleja Riina ja logistik Madis ning joogaõpetaja Karina. Kuidas kulgeb sünnitus ja milliseks kujunevad viie uue ilmakodaniku esimesed elukuud?

Jätkavad ka tuntud saated «Minu imeline muutumine», «Võimalik vaid Venemaal», «Kättemaksukontor», «Eesti selgeltnägijate tuleproov» ja teised.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles