Sellest septembrist toob kino Sõprus igakuiselt publiku ette loenguvormis filmiõhtud, mis pakuvad nii noorematele kui ka vanematele filmisõpradele pääsetee linastuva filmi sisse, taha ja kaugemalegi. Filmiõhtute loenguid viib läbi Tõnis Kahu.
Filmikooli esimene loeng-filmiõhtu toimub 18. septembril ning avafilmiks on Francis Ford Coppola «Kõnelus». Väärtfilme linale tuues on Sõprus soovinud alati ka publikut harimida. Kino usub, et vaataja huvi filmikunsti vastu võib olla tunduvalt laiem ning loenguvorm annab võimaluse luua seoseid ning õppida tundma filmikunsti-ja ajaloo erinevaid tahke, luues seeläbi soovi filmikunsti sügavamalt uurida.
Tõnis Kahu on valikut kirjeldanud järgmiselt: «Kõigepealt võiks öelda, et mõnes mõttes vaataksin isikliku valikuga filmiprogrammi koostamist kui jätku oma tööle ülikoolis. Loenguid lugedes on mul tihti tulnud viidata filmidele ja on selgunud, et noorem põlvkond ei pruugi neid kultuuritekstidena kuigi hästi tunda. Iseküsimus on aga veel see, millise lähenemisviisi isegi suhteliselt tuntud filmide puhul kasutada. Oma valikus tahaksin vaadata filme kui teatavate probleemide püstitusi ja ka lahendusi ning ehk mõneti vähem teeksin valiku mingite puhtalt subjektiivsete meeldimisvalikute põhjal. Ehk siis isegi kui film(id) juhtuvad olema tuntud, tahaksin neile anda ümber konteksti ja teoreetilise raamistiku, mis muidugi ei pruugi olla vaatajale kohustuslik, ent avardaks võimalike diskursuste mõjuvälja filmide ümber.»
«Pean Francis Ford Coppola filmi «Kõnelus» erinevatel põhjustel mõneti alahinnatuks ja usun, et tema näitamine tänasel päeval lisaks talle mõõtmeid juurde – näiteks külma sõja aegne paranoiaõhustik sobib märkima mõndagi uues võtmes ka tänasel päeval. Üldisemas plaanis kõneleb film erilisest, lausa perverssuseni ulatuvast intiimsusest erakliku peategelase ja tehnoloogia vahel, uurib tehnoloogia neutraalsust ja inimese suutmatust neutraalne olla,» ütleb Kahu.